LIVE: ΠΑΟ-ΑΕΚ 1-1

Δεν ανέδειξε νικητή το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Προηγήθηκε η «Ένωση» με γκολ του Σκόκο στο 9', απάντησε ο Σαλπιγγίδης στο 27'. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr όσα συμβαίνουν στη σπουδαία αυτή αναμέτρηση.

90+3' Τελος του αγώνα

89' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο στη θέση του Σκόκο

87' Σουτ του Τζεμπούρ μέσα από την περιοχή από πλάγια θέση, ο Τζόρβας σε κόρνερ

77' O Σαλπιγγίδης τη συρτη σέντρα από τα δεξιά, ο Μαϊστόροβιτς έκανε την προβολή μέσα από την μικρή περιοχή και η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι το Αραμπατζή.

73' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μάκος αντί Γιάχιτς.

71' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Σιμάο και Χριστοδουλόπουλος αντί Καραγκούνη, Λέτο

70' Απίστευτη επέμβαση του Αραμπατζή που διώχνει πάνω στη γραμμή σουτ του Σαλπιγγίδη, μετά από κόντρα της μπάλας.

69' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ζιλμπέρτο.

64' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βύντρα.

63' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λαγός αντί του Μαντούκα.

62' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό μετά από σουτ του Σαλπιγγίδη, ενώ ακούμπησε όσο χρειάστηκε ο Αραμπατζής.

57' Κεφαλιά του Καντέ, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

Έχουμε φτάσει στο 55' και ο Παναθηναϊκός πιέζει την ΑΕΚ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.

49' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Μαϊστόροβιτς.

47' Κεφαλιά του Σαριέγκι μετά από κόρνερ, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

46' Απίστευτη επέμβαση του Αραμπατζή σε τετ α τετ με τον Σισέ, χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

44' Κίτρινη κάρτα στον Σκόκο για διαμαρτυρία.

39' Νέα σπουδαία φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Κατσουράνης βγάζει μόνο του τον Σαλπιγγίδη, αλλά ο επιθετικός του ''τριφυλλιού'' σουτάρει βιαστικά στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, ενώ ήταν απέναντι στον Αραμπατζή.

33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης κάνει προσωπική ενέργεια και πιάνει σουτ από μακριά. Η μπάλα βρίσκει στον Ζεράλντο και καταλήγει κόρνερ, ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Αραμπατζή.

27’ ΓΚΟΛ 1-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Χτύπημα φάουλ του Καραγκούνη από δεξιά, κεφαλιά του Σαλπιγγίδη από το ύψος της μικρής περιοχής και η μπάλα στα δίχτυα.

23' Συνεχόμενα σουτ από τον Κατσουράνη μέσα από την περιοχή, κοντράρουν στους αμυντικούς. Κίτρινη κάρτα στον Μαϊστόροβιτς.

19' Αδύναμη κεφαλιά του Λέτο, μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Σισέ από δεξιά, εύκολα μπλοκάρει ο Αραμπατζής.

Συμπληρώνεται το πρώτο τέταρτο του αγώνα και οι παίκτες της ΑΕΚ με καλύτερη ψυχολογία μετά το γκολ, δείχνουν να πατούν πιο καλά μέσα στο γήπεδο.

9' ΓΚΟΛ 0-1 Η ΑΕΚ! Ο Μαντούκα κλέβει στο κέντρο από τον Κατσουράνη, βγάζει αριστερά στον Τζεμπούρ και ο Αλγερινός γυρίζει στην καρδιά της περιοχής όπου ο Σκόκο με ωραίο σουτ σκοράρει.

6' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Από πολύ ωραία ενέργεια του Λέτο και πάσα στον Σπυρόπουλο, ο τελευταίος βρίσκει τον Κατσουράνη που έκανε τεχνικό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα. Σε διάταξη 4-3-3 η ''Ένωση'' με Τζεμπούρ στην κορυφή, Μπλάνκο δεξιά και Σκόκο αριστερά.

1' Έναρξη του αγώνα, οι παίκτες της ΑΕΚ στη σέντρα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟ (Νιόπλιας): Τζόρβας, Καντέ, Σαριέγκι, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Καραγκούνης (71' Σιμάο), Λέτο (71' Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης, Σισέ.

ΑΕΚ (Μπάγεβιτς): Αραμπατζής, Αραούχο, Καράμπελας, Μαϊστόροβιτς, Ζεράλντο, Καφές, Γιάχιτς (73' Μάκος), Σκόκο (89' Γκερέιρο), Μαντούκα (63'Λαγός), Τζεμπούρ, Μπλάνκο.

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Αχαΐας). Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας).
Ολυμπιακό Στάδιο Αθήνας ''Σπύρος Λούης''.