Άρης-Πανθρακικός 0-1 (Οριστική διακοπή)

Διεκόπη στο ημίχρονο ο αγώνας ανάμεσα στον Άρη και στον Πανθρακικό, ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν 1-0 στο σκορ, με τον Παπουλή να εκμεταλλεύεται στο 42' την τραγική έξοδο του Πέσκοβιτς στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας. Η ακαταλληλότητα του αγωνιστικού χώρου του «Κλεάνθης Βικελίδης» λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης ανάγκασε τον διαιτητή, Μήτσιο να διακόψει το παιχνίδι. Έτσι, το δεύτερο 45λεπτο θα διεξαχθεί αύριο (16:45), αν φυσικά το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες.

Διεκόπη στο ημίχρονο ο αγώνας ανάμεσα στον Άρη και στον Πανθρακικό, ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν 1-0 στο σκορ, με τον Παπουλή να εκμεταλλεύεται στο 42' την τραγική έξοδο του Πέσκοβιτς στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας.

Η ακαταλληλότητα του αγωνιστικού χώρου του «Κλεάνθης Βικελίδης» λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης ανάγκασε τον διαιτητή, Μήτσιο να διακόψει το παιχνίδι. Έτσι, το δεύτερο 45λεπτο θα διεξαχθεί αύριο (16:45), αν φυσικά το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες.

45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο εξτρά χρόνος.

42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ - 1-0 - Άστοχη έξοδος του Πέσκοβιτς, ο Παπουλής πλασάρει από πλάγια θέση δεξιά στην περιοχή σε κενή εστία για να ανοίξει το σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων.

34' Σουτ του Κάλβο από το ημικύκλιο της περιοχής, περνάει πάνω από την εστία.

24' Ο Τζόνσον σουτάρει από πλάγια θέση δεξιά στην περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Ρόκα.

20' Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν όρεξη, ωστόσο το γλιστερό τερέν λειτουργεί ανασταλτικά για τη δημιουργία φάσεων.

12' Τίποτα το αξιόλογο σε αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

7' Εκτέλεση φάουλ του Ρομπέρ, ασταθής απόκρουση του Πέσκοβιτς, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Νασούτι.

4' Η καταρρακτώδης βροχή έχει "βαρύνει" πολύ τον αγωνιστικό χώρο.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Άρης (Έκτορ Κούπερ): Πέσκοβιτς, Βανγκέλι, Κουλουχέρης, Νασούτι, Νέτο, Νάτσο Γκαρσία, Πρίττας, Κάλβο, Χαβίτο, Τζόνσον, Αραβίδης.

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Ρόκα, Σακελλαρίου, Ιασωνίδης, Ματεντζίδης, Αργυρίου, Ρομπέρ, Λόπες, Άλβες, Παπουλής, Μπέλεκ, Καζάκης.

Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου)
Βοηθοί: Γούκος (Ηπείρου), Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας)
Γήπεδο: «Κλεάνθης Βικελίδης»