Live: SKODA Ξάνθη-Λάρισα 0-1 (Τελικό)

Στο γεμάτο με νερό και πολλές λακούβες γήπεδο στα Πηγάδια υποδέχεται αυτή την ώρα η SKODA Ξάνθη τη Λάρισα, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Οι φιλοξενούμενοι προηγούνται 1-0, χάρη στο γκολ του Μπλάζεκ από το 41'. Παρακολουθήστε live την εξέλιξή του μέσω του www.sport-fm.gr

90+3' Λήξη αγώνα

90+2' Κίτρινη κάρτα στον Κατσιαρό

90+2' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδημητρίου

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

88' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ζέσους στη θέση του Σκάτσελ

86' Σούτ του Λέιτε εκτός περιοχής, αποκρούει σε κόρνερ ο Βιέρα

81' Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου

81' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κυριακίδης αντί του Ρομέου

75' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Φλίσκας αφήνει τη θέση του στον Ζιέντσουκ

73' Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα

72' Κεφαλιά του Έλινγκτον, η μπάλα απευθείας στην αγκαλιά του Βιέρα

71' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κουζέν αφήνει τη θέση του στον Ααράμπ

69' Κίτρινη κάρτα στον Σκάτσελ

66' Κίτρινη κάρτα στον Βάλλα

61' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Λέιτε αντί του Σουάνη

51' Φάουλ του Έλινγκτον από πολύ καλή θέση, η μπάλα όμως πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βιέρα

47' Ο Σουάνης βρήκε με σέντρα τον Έλινγκτον, αλλά την καρφωτή κεφαλιά που επιχείρησε μπλόκαρε εύκολα ο Βιέρα

46' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Στρμπα στη θέση του Μπούγκα

46' 'Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

42' Νέα φάση για τη Λάρισα και πάλι με τον Μπλάζεκ, ο οποίος αφού ταλαιπωρεί του αμυντικούς των γηπεδούχων σουτάρει δυνατά, αλλά αυτή τη φορά ο τερματοφύλακας των Ακριτών αποκρούει

41' ΓΚΟΛ Η ΛΑΡΙΣΑ 0-1. Κόρνερ για τη Λάρισα, η μπάλα φτάνει στον Μπλάζεκ, αυτός πλασάρει τον Γκσπούρνινγκ, ο οποίος χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του

37' Ο Στίνγκα "στρώνει" την μπάλα στον Βάλλα με το κεφάλι, αλλά αυτός με νέα κεφαλιά αστοχεί από πολύ κοντά

25' Κακό ποδόσφαιρο στα πρώτα 25 λεπτά, απόρροια του κάκιστου αγωνιστικού χώρου

22' Κεφαλιά του Στίνγκα από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ

15' Δυνατό σουτ του Σκάτσελ, διώχνει σε κόρνερ ο Γκσπούρνινγκ

11' Ο Στίνγκα έβγαλε τετ α τετ τον Σουάνη με τον Βιέρα, αλλά ο επιθετικός της Ξάνθης πλάσαρε ψηλά άουτ