Live: Πανθρακικός-ΑΕΚ 1-2 (Τελικό)

Η ΑΕΚ επικράτησε 2-1 του Πανθρακικού με γκολ του Σκόκο στο 11' και του Χέρσι στο 47', ενώ μείωσε στο 56' ο Μπέλεκ. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr ότι συμβαίνει στο παιχνίδι.

90+3' Τέλος του αγώνα

90' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Παυλής στη θέση του Σκόκο

81' Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Σκόκο, ο Μπλάνκο έκανε το σουτ από το ύψος του πένάλτι, όμως η μπάλα πέρασε άουτ

80' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γκέντσογλου στη θέση του Λεονάρντο

76' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ολίσε μπαίνει αντί του Λόπεζ.

71' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπέλεκ.

70' Απευθείας χτύπημα φάουλ του Καζάκη από τα δεξιά, με τα ακροδάχτυλα αποκρούει σε κόρνερ ο Σάχα.

69' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σακελλαρίου.

67' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Λαγός αμέσως μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

66' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λαγός θα πάρει τη θέση του Χέρσι.

64' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Λόπεζ.

63' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μπουσινάκης μπαίνει αντί του Παπουλή.

61' Κίτρινη κάρτα βλέπουν Μαϊστόροβιτς και Γεωργέας.

56' ΓΚΟΛ 1-2 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ! Ο Μπέλεκ γίνεται κάτοχος της μπάλας, μετά από κάθετη του Άλβες. Ο Ζεράλντο δεν μπορεί να τον σταματήσει και ο επιθετικός των γηπεδούχων με ωραίο τελείωμα, σκοράρει.

47' ΓΚΟΛ 0-2 Η ΑΕΚ! Ο Μπλάνκο κάνει σουτ από το ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Ρόκα, αλλά ο Χέρσι που ακολουθεί τη φάση, πλασάρει ανενόχλητος και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45' Λήξη του πρώτου μέρους, αφού δεν κρατήθηκαν καθόλου καθυστερήσεις.

45' Προσπαθεί να απειλείσει ο Σκόκο με τον ίδιο τρόπο που είχε σκοράρει νωρίτερα, αλλά αυτήν την φορά ο Ρόκα αποκρούει εντυπωσιακά.

43' Αντεπίθεση για τον Πανθρακικό με τον Μπέλεκ να κάνει σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.

40' Από μιά κίτρινη κάρτα βλέπει ο Λεονάρντο της ΑΕΚ και ο Άλβες του Πανθρακικού.

29' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Αργυρίου.

27' Πλησιάζει την ισοφάριση ο Πανθρακικός, αλλά ο Καζάκης δεν μπορεί να κάνει κοντρόλ, ενώ βρέθηκε απέναντι στον Σάχα, ο οποίος με έξοδο, "καθαρίζει" τη φάση.

23' Συνεχίζει να δημιουργεί καλές στιγμές η "Ένωση". Κεφαλιά του Γιάχιτς και ο Μπλάνκο δεν πρόλαβε για λίγο με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

21' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σκόκο γίνεται κάτοχος της μπάλας στην μικρή περιοχή, αλλά μάλλον αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να πλασάρει και να πετύχει γκολ.

18' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μάκος.

16' Σουτ από τον Λεονάρντο, μέσα από την περιοχή, αποκρούει εντυπωσιακά ο Ρόκα.

14' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, αλλά ο Καζάκης με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα λίγο άουτ.

11' ΓΚΟΛ 0-1 Η ΑΕΚ! Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Σκόκο, που συγκλίνει προς τον άξονα από τα αριστερά και με καταπληκτικό σουτ με το δεξί, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

2' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Λεονάρντο που πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού και από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ρόκα.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Ρόκα, Αργυρίου, Σακελλαρίου, Ματεντζίδης, Ιασωνίδης, Λόπεζ (76' Ολίσε), Άλβες, Παπουλής (63' Μπουσινάκης), Ρομπέρ, Καζάκης, Μπέλεκ.

ΑΕΚ: Σάχα, Γεωργέας, Καράμπελας, Ζεράλντο, Μαϊστόροβιτς, Μάκος, Γιάχιτς, Χέρσι (67' Λαγός), Λεονάρντο, Σκόκο, Μπλάνκο.

Διαιτητής: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας). Βοηθοί: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Αλεξέας (Μεσσηνίας)