LIVE: Παναθηναϊκός- Καβάλα 0-2 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα του Παναθηναϊκού με την Καβάλα για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας (0-2). Παρακολουθήστε ζωντανά από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

85' ΓΚΟΛ για την Καβάλα και 2-0! Νέα κόντρα για τους φιλοξενούμενους με τον Ντιέ από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή πασάρει στο πέναλτι και ο Σμολάρεκ με πλασέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

90'+4': Λήξη του αγώνα

90'+3': Μετά απο εκτέλεση φάουλ του Σισέ που κόντραρε στο τείχος, ο Νίνης γυρίζει την μπάλα στη μικρή περιοχή, ο Πετρόπουλος σουτάρει με δύναμη, όμως ο Ιτάνζ αποκρούει εντυπωσιακά!

89': Ο Κλέιτον εκτέλεσε με φάλτσο ένα κόρνερ απο δεξιά και ανάγκασε τον Ιτάνζ να αποκρούσει δύσκολα πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

82' Κίτρινη κάρτα στον Ιτάνζ της Καβάλας.

79' Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Σπυρόπουλος άφησε τη θέση του στον Πετρόπουλο.

74' Σέντρα σουτ του Σπυρόπουλου, λίγο άουτ.

69' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον αντί του Σιμάο.

68' ΓΚΟΛ για την Καβάλα! Ο Ονουάτσι βγήκε στην κόντρα, έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε και έφτασε στον Σμολάρεκ, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ την έστειλε στα δίχτυα.

63' Τελευταία αλλαγή για την Καβάλα. Ο Ρινκόν αντικατέστησε τον Ορούμα.

60' Ο Παναθηναϊκός πιέζει για το γκολ, αλλά οι φιλοξενούμενοι καλύπτουν σωστά τους χώρους και διώχνουν.

56' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Λάκης άφησε τη θέση του στον Πετκάκη.

54' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη του "τριφυλλιού".

52' Κίτρινη καρτα στον Ντουγκλάο της Καβάλας.

46' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης αντί του Λέτο.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

42' Μεταξύ κέντρου και άμυνας έχουν περιοριστεί στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι, με εμφανή τη διάθεση να κρατήσουν το μηδέν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σισέ από τα δεξιά έστρωσε στον Βύντρα, του σουτ του οποίου όμως από πλεονεκτική θέση κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Ιτάνζ.

31' Οι ''πράσινοι" προσπαθούν κυρίως από τα άκρα να πατήσουν στην περιοχή, αλλά οι "Αργοναύτες" είναι καλά οργανωμένοι και διώχνουν τους κινδύνους.

27' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Σμολάρεκ πέρασε στη θέση του Κβοζντένοβιτς.

25' Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να επιβάλλει το ρυθμό του, αλλά η καλή αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων δεν αφήνει περιθώρια για καλές στιγμές.

19' Καλή ευκαιρία για τους "πράσινους" με τον Σαλπιγγίδη, το σουτ στην κίνηση του οποίου πέρασε έξω.

16' Κίτρινη κάρτα στον Ντιέ της Καβάλας.

16' Καλός ρυθμός στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να ανοίξουν χώρους και να απειλήσουν.

11' Ακόμη ένα σουτ του Γάλλου από διαγώνια θέση, κατέληξε άουτ.

8' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κατσουράνης έκανε το γύρισμα, ο Σισέ έπιασε το σουτ στην κίνηση η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο κεραυνός του Σιμάο κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

5' Η Καβάλα απαντά, με τον Λάκη να σουτάρει έξω από την περιοχή και τον Τζόρβα με υπερένταση να διώχνει σε κόρνερ.

5' Διαγώνιο σουτ του Σισέ από τα δεξιά, στα χέρια του Ιτάνζ.