LIVE: Αστέρας-Ολυμπιακός 1-3 (Τελικό)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 3-1 του Αστέρα, στην Τρίπολη (4', 40' Λούα Λούα, 8' Στολτίδης - 33' Έντερ).

90'+3' Λήξη του αγώνα.

90' Τρία λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

88' Σουτ του Καρντόσο, η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία.

83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό.: Ο Μαρέσκα αφήνει τη θέση του στον Γκαλίτσιο

81' Αλλαγή για τον Αστέρα.: Ο Καούνος αντικαθιστά τον Έντερ

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό.: Ο Ντάτολο δίνει τη θέση του στον Λεονάρντο

76': Ωραία ενέργεια απο τον Έντερ, που πέρασε δύο αντιπάλους, όμως το δυνατό σουτ που έπιασε έξω απο την περιοχή μπλοκαρίστηκε εύκολα απο τον Νικοπολίδη

72' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ρίος στη θέση του Αργυρόπουλου

71' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.

67' Κίτρινη κάρτα στον Μήτρογλου.

64' Κίτρινη κάρτα στον Στολτίδη.

58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου αντικατέστησε τον Ντάρμπισαϊρ.

55' Καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο.

50' Κίτρινη κάρτα στον Μαρέσκα.

46' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ουντότζι πήρε τη θέση Μπαρτολίνι.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+1 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό καθυστερήσεις θα κρατήσει ο διαιτητής.

45' Εκτέλεση φάουλ του Ουριμπάρι, έδιωξε με τις γροθιές ο Νικοπολίδης.

40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ - 3-1. Ο Λούα Λούα διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα με ένα έξοχο πλασέ από το ύψος της περιοχής.

33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ - 2-1. Ο Τζέζαρεκ μπήκε στην περιοχή, γύρισε τη μπάλα στα αριστερά για τον Έντερ στο ύψος του πέναλτι, ο οποίος μείωσε 2-1 στο σκορ με συρτό σουτ.

27' Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα.

21' Εκτέλεση φάουλ του Τσέζαρεκ από καλή θέση, στο τείχος.

17' Ο Βίλτσες έβγαλε τετ-α-τετ τον Έντερ με μια εξαιρετική κάθετη πάσα, ο Νικοπολίδης αποσόβησε τον κίνδυνο.

18' Ο Νικοπολίδης μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια το μακρινό σουτ του Καρντόσο.

14' Οι Πειραιώτες έχουν επιβάλλει το ρυθμό τους στο παιχνίδι.

8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ - 2-0. Ο Στολτίδης έστειλε με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής τη μπάλα στα δίχτυα.

4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ - 1-0. Ο Λούα Λούα πέρασε τον Μπαρτολίνι και τον Λαζαρίδη και νίκησε με πλασέ τον Αναστασόπουλο.

3' Ατομική ενέργεια του Ντάτολο, γύρισε τη μπάλα παράλληλα απ' τα αριστερά για τον Ντάρμπισαϊρ στην περιοχή, τον έκοψε ο Ουριμπάρι.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αστ. Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος): Αναστασόπουλος, Αργυρόπουλος (72' Ρίος), Ουριμπάρι, Λαζαρίδης, Μπαρτολίνι (46' Ουντότζι), Φυτανίδης, Καρντόσο, Καρέρα, Τσέζαρεκ, Βίλτσες, Έντερ (81' Καούνος).

Ολυμπιακός (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Τοροσίδης, Μπράβο, Ζεβλάκοφ, Αβρ. Παπαδόπουλος, Μαρέσκα (83' Γκαλίτσιος), Λεντέσμα, Στολτίδης, Λούα Λούα, Ντάτολο (80' Λεονάρντο), Ντάρμπισαϊρ (60' Μήτρογλου).

Διαιτητής: Χαραλαμπίδης (Καβάλας)
Βοηθοί: Βασιλειάδης (Μακεδονίας), Σωτηρόπουλος (Αχαϊας)