Champions League

Μίλαν-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-3 (Τελικό)

.

90'+4': Λήξη του αγώνα

90'+3' - ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!: Ο Κάρικ βλέπει δεύτερη κίτρινη για διαμαρτυρία

90'+2' - Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ: Ο Ράφαελ στη θέση του Μπράουν

87': Νέα επίθεση για τη Μίλαν, ο Ιντζάγκι βρίσκεται σε καλή θέση λίγο έξω απο την περιοχή, όμως το σουτ που επιχειρεί περνάει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

86' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΛΑΝ!: Πολύ ωραία συρτή σέντρα του Ροναλντίνιο απο αριστερά, ο Ζέεντορφ πετάγεται στην πορεία της μπάλας και με φοβερό τακουνάκι μειώνει για τη Μίλαν!

84': Χαμηλή εκτέλεση φάουλ του Ρούνεϊ, η μπάλα περνάει λίγο έξω απο το αριστερό δοκάρι του Ντίντα

79' - Αλλαγή για τη Μίλαν: Ο Ιντζάγκι περνάει στη θέση του Χούντελααρ

75' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!: Σέντρα-ξυραφιά του Φλέτσερ απο αριστερά στην περιοχή της Μίλαν, ο Ρούνεϊ πετάγεται μπροστά απο την άμυνα και με κεφαλιά δεν έχει πρόβλημα να νικήσει ξανά τον Ντίντα!

72': Ο Ρούνεϊ παίρνει ωραία την μπάλα στο ημικύκλιο της περιοχής, πιάνει εξαιρετικό συρτό σουτ με το δεξί, αλλά στέλνει την μπάλα να περάσει δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Ντίντα

70' - Αλλαγή για τη Μίλαν: Ο Μπέκαμ δίνει τη θέση του στον Ζέεντορφ

66' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!: Ο Βαλέντσια κάνει ωραία σέντρα απο δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, εκεί ο Ρούνεϊ εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας και με δύσκολη κεφαλιά στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Ντίντα!

64' - Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ: Ο Βαλέντσια αντικαθιστά τον Νάνι

61' - Κίτρινη κάρτα για τη Γιουνάιτεντ: Ο Κάρικ ανέτρεψε απο πίσω τον Ροναλντίνιο

60': Ο Ροναλντίνιο μπήκε ωραία απο δεξιά, έκανε το δυνατό σουτ, όμως ο Φαν Ντερ Σαρ απέκρουσε και πάλι στην αριστερή του γωνία

53': Ο Πίρλο εκτελεί απευθείας ένα φάουλ απο τα 30 μέτρα, άπαντες αιφνιδιάζονται, αφού περίμεναν σέντρα -όχι, όμως και ο Φαν Ντερ Σαρ, που "απογειώνεται" στο δεξί του "Γ" και αποκρούει εντυπωσιακά

49': Ωραία σέντρα του Φαβάλι απο αριστερά, ο Πάτο "πετάγεται" μπροστά απο τον Έβανς και πιάνει την κεφαλιά, ωστόσο στέλνει την μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Φαν Ντερ Σαρ

46': Έναρξη του β' μέρους

45': Λήξη του ημιχρόνου

43': Υπέροχη ενέργεια του Ροναλντίνιο, που ξεπερνάει τον προσωπικό του αντίπαλο και κάνει το δυνατό σουτ, ωστόσο ο Φαν Ντερ Σαρ πέφτει και απομακρύνει δύσκολα

42': Ο Κάρικ πιάνει ωραία το συρτό σουτ έξω απο την περιοχή και στέλνει την μπάλα λίγο έξω απο το δεξί δοκάρι

38' - Αλλαγή για τη Μίλαν: Ο τραυματίας Αντονίνι αποχωρεί και στη θέση του περνάει ο Φαβάλι

36' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!: Ο Φλέτσερ κάνει πολύ ωραία χαμηλή σέντρα απο δεξιά, ο Σκόουλς πετάγεται στην πορεία της μπάλας και, παρόλο που δεν πιάνει καλά το σουτ, τη στέλνει στη δεξιά γωνία του Ντίντα!

34': Εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Αμπροζίνι στον Χούντελααρ, εκείνος βγαίνει "φάτσα" με τον Φαν Ντερ Σαρ, ωστόσο το πλασέ που κάνει περνάει δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Ολλανδού τερματοφύλακα!

31': Ο Χούντελααρ γίνεται αποδέκτης της μπάλας στη γωνία της μεγάλης περιοχής, κάνει το γυριστό σουτ, όμως η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ

28': Πολύ καλύτερη μέχρι τώρα στο παιχνίδι η Μίλαν. Ένα δέυτερο γκολ των γηπεδούχων φαντάζει -αυτή τη στιγμή- πιο πιθανό, απ' όσο μια ισοφάριση της Γιουνάιτεντ

19' Ωραίο σουτ του Ρούνεϊ έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Ντίντα, που δεν μπορούσε να αντιδράσει

17': Λάθος στο χώρο του κέντρου για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, το εκμεταλλεύεται ο Ροναλντίνιο που στο ένας εναντίον ενός με την Φέρντιναντ τον προσπερνάει, αλλά πριν βρεθεί τετ α τετ με τον Φαν Ντερ Σαρ, του γίνεται φάουλ που δεν δίνεται

11': Ευκαιρία για τη Μίλαν να διπλασιάσει τα τέρματα της. Ο Αντονίνι μέσα από την περιοχή έκανε το γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε δίπλα από το δοκάρι του Φαν Ντερ Σαρ

3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΙΛΑΝ! Ο Ροναλντίνιο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Κάρικ, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Φαν ντερ Σαρ