Live: Εργοτέλης-ΟΣΦΠ 1-1 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στο κρίσιμο παιχνίδι ανάμεσα σε Εργοτέλη και Ολυμπιακό, για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ισόπαλες 1-1 οι δύο ομάδες, μετά απο γκολ του Τοροσίδη στο 29' και του Μπούντιμιρ στο 85'. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr όσα συμβαίνουν στη σπουδαία αυτή αναμέτρηση.

94'. Λήξη του αγώνα

91'. Σέντρα του Ντομί απο αριστερά, ο Παπαδόπουλος πιάνει δύσκολα την κεφαλιά, όμως η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Δασκαλάκη

90'. Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων έδειξει ο τέταρτος διαιτητής

85' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ!. Ο Βερπακόφσκις έκανε βαθιά μπαλιά στην περιοχή, ο Μπαλάφας γύρισε με το κεφάλι και ο Μπούντιμιρ με προβολή ισοφάρισε για τον Εργοτέλη!

83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιόγκο μετά απο μια ανύποπτη φάση, ένιωσε ενοχλήσεις στο δικέφαλο και αποχώρησε. Στη θέση του μπήκε ο Μήτρογλου

79' Ζητούν πέναλτι οι "ερυθρόλευκοι" σε μαρκάρισμα του Τζούνιο στον Τοροσίδη.

78' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Βερπακόφσκις αντί του Λεάλ.

77' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Παπαδόπουλος πιάνει σουτ μετά από κόρνερ, η μπάλα βρίσκει και στο έδαφος και ο Δασκαλάκης αποκρούει εντυπωσιακά.

72' Νέα ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Νικοπολίδη να αποκρούει εντυπωσιακά σουτ-φάουλ του Λεάλ.

70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομί θα περάσει στη θέση του Ντάτολο.

68' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ορφανός μπαίνει αντί του Μπέτο.

67' Απίστευτη εξ επαφής απόκρουση του Νικοπολίδη σε σουτ από τον Μπέτο.

64' Πολύ επικίνδυνη προβολή του Μέλμπεργκ στο πρόσωπο του Λεάλ, ο διαιτητής δείχνει φάουλ, και κίτρινη κάρτα στον Σουηδό.

63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιόγο μπαίνει αντί του Νταρμπισάιρ.

62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Χίμπλινγκερ κάνει γυριστό σουτ προ του Νικοπολίδη, αλλα ο Μέλμπεργκ πάνω στη γραμμή διώχνει.

59' Κίτρινη κάρτα στον Νταρμπισάιρ.

57' Νέα προσπάθεια από τον Γελαδάρη αυτήν τη φορά, διώχνει ο Νικοπολίδης.

53' Σέντρα-σουτ από τον Ρουμπάκη από τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού.

47' Από πάσα του Λούα Λουά, ο Νταρμπισάιρ σουτάρει απελπιστικά άουτ, ενώ βρισκόταν σε πολύ καλή θέση.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

45' Ευκαιρία με τον Λούα Λούα, ο οποίος καταφένει να σουτάρει παρά το γεγονός ότι είχε δύο παίκτες μπροστά του, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

40' Ωραίο, τεχνικό σουτ από τον Λούα Λούα, η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

31' Κίτρινη κάρτα στον Λεάλ.

29' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Δασκαλάκης αποκρούει το χτύπημα του Λούα Λόυα, αλλά ο Τοροσίδης με κεφαλιά, σκοράρει!

28' Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπάκη.

27' Πέναλτι κερδίζει ο Ολυμπιακός. Μετά από φάουλ έξω από την περιοχή, ο Ρουμπάκης κρατάει τον Τοροσίδη.

26' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γελαδάρης.

25' Μακρινό σουτ από τον Στολτίδη, η μπάλα κοντράρει στον Νταρμισάιρ και φεύγει άουτ.

22' Σέντρα του Λεονάρντο από τα αριστερά, ο Λούα Λούα γυρίζει στην μικρή περιοχή με κεφαλιά, αλλά προ των επιθετικών του Ολυμπιακού, ο Χίμπλινγκερ διώχνει σε κόρνερ.

20' Σουτ από τον Λούα Λούα δεν δημιουργεί προβλήματα στον Δασκαλάκη, καθώς ήταν από αρκετά πλάγια θέση.

18' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Αβραάμ Παπαδόπουλο. Ο αμυντικός του Ολυμπιακού προσπάθησε να γίνει κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή μετά από χτύπημα φάουλ, αλλά ο Δασκαλάκης με γρήγορη έξοδο, τον έκοψε.

14' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη με το σουτ του Ρομάνο λίγο έξω από την περιοχή να μην ανησυχεί τον Νικοπολίδη.

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γελαδάρης, Χίμπλινγκερ, Τζούνιορ, Ρουμπάκης, Σασιασβίλι, Ρομάνο, Μπαλάφας, Μπέτο (68' Ορφανός), Λεάλ (78' Βερπακόφσκις), Μπούντιμιρ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Α. Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Ζεβλάκοφ, Λεονάρντο, Στολτίδης, Τοροσίδης, Λεντέσμα, Λούα Λούα, Ντάτολο, Νταρμπισάιρ (63' Ντιόγο).

Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιάς). Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Καρσιώτης (Κορινθίας)