ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 1-0 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον Άρη στο ΟΑΚΑ για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ζωντανά το παιχνίδι από το www.sport-fm.gr και από τον NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

90΄+2 Λήξη του αγώνα.

89΄ Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Τζεμπούρ πέρασε ο Μάκος.

77΄ Αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Κόκε πέρασε ο Αραβίδης.

76΄ Δυνατό σουτ του Σκόκο έπεσε και έδιωξε ο Σηφάκης.

67΄ Αλλαγή για την ΑΕΚ, στη θέση του Λεονάρντο πέρασε ο Μαντούκα.

64΄ Σουτ του Λεονάρντο μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα έξω απ' τοδεξί δοκάρι του Σάχα.

61΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Νέτο από πλάγια δεξιά πλάσαρε έξυπνμα τον Σάχα, εκείνος άλλαξε ελάχιστα την πορεία της μπάλας και διατήρησε ανέπαφη την εστία του.

52΄ Ο Λεονάρντο έκανε το δυνατό σουτ, ο Σηφάκης έδιωξε πάνω στον Καράμπελα, ο οποίος έκανε νέο σουτ, αλλά ο πορτιέρο του Άρη απομάκρυνε και πάλι.

51΄ Καλό σουτ του Κάλβο από μακριά, έδιωξε ο Σάχα.

50΄ Κίτρινη κάρτα στον Καφέ.

47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ 1-0. O Καφές με κεφαλιά -μετά από εκτέλεση κόρνερ- στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι και μετά στην εστία του Σηφάκη.

47΄ Δυνατό σουτ του Σκόκο, έδιωξε σε κόρνερ ο Σηφάκης.

46΄Αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του Αντού πέρασε ο Μεριέμ.

46΄ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45΄ Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

41΄ Ο Σκόκο έβγαλε τη μπαλιά απ' τα δεξιά, όμως ο Αντού έδιωξε προ του Μπλάνκο σε κόρνερ.

35΄ Ο Σκόκο έπεσε από μαρκάρισμα αντιπάλου έξω απ' την περιοχή, ο διαιτητής άφησε πλεονέκτημα, η μπάλα απ' τον αντίπαλο αμυντικό κατέληξε στον Λεονάντο, ο οποίος αιφνιδιάστηκε καιδεν μπόρεσε από κοντινή θέση να νικήσει τον Σηφάκη.

32΄ Ο Τζεμπούρ με ωραίες προσποιήσεις μπήκε στην περιοχή, έβγαλε τη μπάλα απ' τα αριστερά, αλλά ο Αράνο πρόλαβε και έδιωξε τη μπάλα.

27΄ Κίτρινη κάρτα στον Γιάχιτς.

22΄ Σουτ του Λεονάρντο απ' το ύψος της περιοχής, έδιωξε ο Σηφάκης.

15΄ Διπλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κάλβο απ' τα δεξιά έβγαλε ωραία πάσα για τον Κόκε, εκείνος μέσα απ' την περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στα σώματα και στη συνέχεια με νέο σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα άουτ.

13΄ Σουτ του Αντού από πλάγια έξω απ' την περιοχή, η μπάλα άουτ.

11΄ Κίτρινη κάρτα στον Γεωργέα.

10΄ Χωρίς κάποια φάση στα πρώτα λεπτά.

3΄ Κίτρινη κάρτα στον Νασούτι

1' Πλασέ του Ναφτί, η μπάλα άουτ.

Οι συνθέσεις

ΑΕΚ (Μπάγεβιτς): Σάχα, Αραούχο, Μαϊστόροβιτς, Άλβες, Γεωργέας, Καφές, Γιάχιτς, Λεονάρντο (67΄ Μαντούκα), Σκόκο, Τζεμπούρ (89΄ Μάκος), Μπλάνκο.

Στον πάγκο: Λούκατς, Χέρσι, Μαντούκα, Μάκος, Καράμπελας, Λαγός, Μανωλάς.

ΑΡΗΣ (Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Ρονάλντο, Ναφτί, Κάλβο, Φερνάντες, Κόκε (77΄ Αραβίδης), Αντού (46΄ Μεριέμ), Τζόνσον, Νασούτι.

Στον πάγκο: Πέσκοβιτς, Γκαρσία, Μεριέμ, Χαβίτο, Αραβίδης, Ορτίθ, Βανγκέλι

Διαιτητής: Τσινιάρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Τρύφωνας (Κέρκυρας), Μπάλτας (Αχαϊας)