LIVE: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 2-1 (Τελικό)

Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-1 του Παναθηναϊκού, στην Τούμπα. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα.

93' Λήξη του παιχνιδιού.

90' Τρία λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

90' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια παραχωρεί τη θέση του στον Τσιρίλο.

88' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κριστιάνο στη θέση του Σορλέν.

85'. Ο Χριστοδουλόπουλος έβγαλε ωραία τον Σπυρόπουλο απο αριστερά στην περιοχή, όμως η σέντρα που επιχείρησε εκείνος αμαρκάριστος ήταν απογοητευτική και πέρασε αμέσως άουτ

83'. Ο Σαλπιγγίδης μπήκε απο δεξιά στην περιοχή του ΠΑΟΚ, γύρισε ωραία την μπάλα, όμως το σουτ του επερχόμενου Νίνη πέρασε πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Χαλκιά

80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης περνάει στη θέση του Λέτο.

75' Ο Καραγκούνης εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ λίγο έξω απο την περιοχή, όμως ο Χαλκιάς μπλόκαρε σχετικά εύκολα στη δεξιά του γωνία

71' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστοδουλόπουλος πήρε τη θέση του Κατσουράνη.

69' Κίτρινη κάρτα στον Μουσλίμοβιτς.

68' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 2-1. Απ' τη βαθιά μπαλιά του Σορλέν, ο Μουσλίμοβιτς βγήκε πρόσωπο με πρόσωπο με τον Τζόρβα νικώντας τον με πλασέ, δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 1-1. Ο Σαλπιγγίδης γύρισε παράλληλα τη μπάλα από τα δεξιά για τον Σισέ και ο Γάλλος επιθετικός ισοφάρισε με κοντινή προβολή.

60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-0. Ο Γκαρσία άνοιξε το σκορ για τον "Δικέφαλο του Βορρά" με εκτέλεση φάουλ, από εξαιρετικά πλάγια θέση δεξιά, αφήνοντας άγαλμα τον Τζόρβα.

58' Ο Τζόρβας έπεσε και έδιωξε με υπερένταση την κεφαλιά του Ίβιτς.

54' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμποβιτς αντικατέστησε τον Εντίνιο.

47' Κίτρινη κάρτα στον Σαριέγκι.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Σέντρα του Σορλέν απ' τα αριστερά, ο Εντίνιο έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά στην περιοχή, χωρίς αποτέλεσμα.

41' Από μία κίτρινη κάρτα σε Γκαρσία και Λέτο.

36' Γύρισμα του Καραγκούνη από τη δεξιά πλευρά για τον Βύντρα στο ύψος της περιοχής, το συρτό σουτ του Έλληνα αμυντικού πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Χαλκιά.

31' Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα.

26' Ατομική ενέργεια του Λέτο απ' τα αριστερά, σουτάρει άουτ.

25' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ! Ο Καραγκούνης σημάδεψε το δεξί δοκάρι με εκτέλεση φάουλ.

24' Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας.

22' Σουτ του Φωτάκη απ' τα όρια της περιοχής, έφυγε έξω.

19' Συνεχίζεται το παιχνίδι.

17' Προσωρινή διακοπή λόγω ρίψης αντικειμένων. Έγινε προειδοποίηση μέσω των μεγαφώνων του γηπέδου ότι σε περίπτωση που κάτι τέτοιο επαναληφθεί οι διαιτητές θα φύγουν για τα αποδυτήρια.

15' Το σουτ του Σισέ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή πέρασε ψηλά άουτ.

10' Γρήγορος ο ρυθμός του παιχνιδιού, με δυνατές μονομαχίες.

2' Ο ΠΑΟΚ απάντησε άμεσα με το συρτό σουτ του Βιεϊρίνια από καλή θέση μέσα στην περιοχή, το οποίο έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

1' Η πρώτη καλή στιγμή στην αναμέτρηση ανήκει στον Παναθηναϊκό. Το μακρινό σουτ του Λέτο πέρασε πάνω από την αντίπαλη εστία.

1' Έναρξη του ντέρμπι.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Γκαρσία, Εντίνιο (54' Μουσλίμοβιτς), Σορλέν (88' Κριστιάνο), Μαλεζάς, Κοντρέρας, Λίνο, Φωτάκης, Βιεϊρίνια (90' Τσιρίλο), Ίβιτς, Σνάουτσνερ.

Παναθηναϊκός (Νίκος Νιόπλιας): Τζόρβας, Σαριέγκι, Καντέ, Σισέ, Λέτο (80' Νίνης), Σαλπιγγίδης, Σιμάο, Βύντρα, Καραγκούνης, Κατσουράνης (71' Χριστοδουλόπουλος), Σπυρόπουλος.

Διαιτητής: Δαλούκας (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Δάλλας (Ηπείρου), Τάτσης (Ηπείρου)
Γήπεδο: Τούμπα