Live: SKODA Ξάνθη-ΠΑΟΚ 0-3 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκεται η αναμέτρηση SKODA Ξάνθη-ΠΑΟΚ για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Με γκολ του Βιεϊρίνια (7',66') και του Ίβιτς στο 13', ο "Δικέφαλος του Βορρά" προηγείται 3-0 στα Πηγάδια. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm όσα συμβαίνουν στο παιχνίδι.

90'+2' Λήξη του αγώνα.

90' Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Εντίνιο θα μπει αντί του Γκαρσία.

85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης θα πάρει τη θέση του Ίβιτς.

83' Κίτρινη κάρτα ο Λέιτε.

80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κριστιάνο μπαίνει στη θέση του Βιεϊρίνια.

78' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ από τον Σορλέν! Στην ίδια φάση, αρχικά ο Μουσλίμοβιτς νικήθηκε από τον Γκσπούρνινγκ και στη συνέχεια κόπηκε και ο Ίβιτς.

73' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Λουτσιάνο.

68' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Λουτσιάνο περνάει αντί του Κιντάνα.

66' ΓΚΟΛ 3-0 Ο ΠΑΟΚ! Ο Ίβιτς από τα δεξιά βγάζει εκπληκτική σέντρα στην καρδιά της μικρής περιοχής και εκεί ο Βιεϊρίνια στέλνει την μπάλα με προβολή στα δίχτυα.

62' Απίστευτη απόκρουση του Γκσπούρνιγκ σε εξ επαφής κεφαλιά του Μαλεζά, μετά από χτύπημα φάουλ του Λίνο.

56' Σουτ του Βιεϊρίνια από μακριά, αποκρούει δύσκολα ο Γκσπούρνινγκ πέφτοντας στη δεξιά του γωνία.

Πιο επιθετικοί οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, δίχως ωστόσο να έχουν δημιουργήσει και κάποια ευκαιρία.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.Δύο αλλαγές για την Ξάνθη. Έλινγκτον και Στίνγκα μπαίνουν αντί των Μπούγκα και Παπαδημητρίου.

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Ο Μουσλίμοβιτς παίρνει την μπάλα χωρίς να είναι οφσάιντ, αλλά κάνει λάθος κοντρόλ και δίνει την ευκαιρία στον τερματοφύλακα της Ξάνθης να αντιδράσει.

43' Ο Πόι κάνει σέντρα-σουτ από τα δεξιά και μο Χαλκιάς με δυσκολία αποκρούει.

35' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με σουτ από τον Σνάουτσνερ να το διώχνει σε κόρνερ ο Γκσπούρνινγκ.

26' Χαμηλή σέντρα του Πόι και ο Κοντρέρας διώχνει σε κόρνερ προν γίνουν επικίνδυνα τα πράγματα.

18' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Μετά από προσωπική ενέργεια του Πόι και σέντρα από τα δεξιά, ο Λέιτε γυρνάει την μπάλα, αλλά το σουτ του Μπούγκα από καλή θέση είναι "χλιαρό" και δεν δυκολεύει τον Χαλκιά.

13' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΠΑΟΚ! Σέντρα του Βιεϊρίνια από τα δεξιά και ο Ίβιτς ανενόχλητος στην καρδιά της περιοχής, σκοράρει με κεφαλιά.

10' Σπουδαία ευκαιρία για την Ξάνθη με Μπούγκα και Κιντάνα μετά από σέντρα να πιάνουν "αέρα" μέσα στην περιοχή και να μην μπορούν να σκοράρουν.

7' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Εκτέλεση φάουλ του Λίνο από τα αριστερά και με κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, ο Βιερίνια ανοίγει το σκορ.

Αργός ρυθμός και τίποτα ιδιαίτερο ως τώρα στην αναμέτρηση, ενώ συμπληρώνεται το πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα.

1' Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

SKODA ΞΑΝΘΗ (Κεχαγιάς): Γκσπούρνινγκ, Παπαδημητρίου (46' Στίνγκα), Φλίσκας, Κωστούλας, Τζάγκι, Μπούγκα (46' Έλινγκτον), Λέιτε, Στρμπα, Πόι, Βάλλας, Κιντάνα.

ΠΑΟΚ (Σάντος): Χαλκιάς, Γκαρσία (89' Εντίνιο), Βιτόλο, Σορλέν, Μουσλίμοβιτς, Κοντρέρας, Μαλεζάς, Λίνο, Βιεϊρίνια (80' Κριστιάνο), Ίβιτς (85' Φωτάκης), Σνάουτσνερ.

Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών). Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Μπαλτάς (Αχαΐας)