Live: Ολυμπιακός-Ατρόμητος 2-0 (Τελικό)

Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 τον Ατρόμητο, στο «Γ. Καραϊσκάκης», για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

90+4' Λήξη του αγώνα.

90+4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0. Ο Μήτρογλου σούταρε από 30 μέτρα σε κενή εστία, αφού ο Μιχαηλίδης είχε προωθηθεί στην επίθεση, στην προσπάθεια της ομάδας του να ισοφαρίσει.

90+1' Ο Ντάτολο έχει ενοχλήσεις και δεν μπορεί να συνεχίσει, με δέκα στον αγωνιστικό χώρο ο Ολυμπιακός.

90' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντάρμπισαϊρ έδωσε τη θέση του στον Γ. Παπαδόπουλο.

87' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Μήτρογλου σημάδεψε το δεξί δοκάρι με σουτ από το ύψος της περιοχής.

82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αναστασάκος πήρε τη θέση του Τάτου.

81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πάντος αντικατέστησε τον τραυματία Λούα Λούα.

79' Το δυνατό σουτ Ντάτολο κατέληξε στο πρόσωπο του Τάτου, ο οποίος ζαλίστηκε και έπεσε για λίγα δευτερόλεπτα στον αγωνιστικό χώρο.

76' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σκόνδρας πέρασε στον αγωνιστικό χώρο αντί του Ατέμπα.

75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καλαντζής αντικατέστησε τον Φαβάλι.

68' Συρτό σουτ του Ντάτολο, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Μιχαηλίδης.

65' Κίτρινη κάρτα στον Λούα Λούα.

64' Κίτρινη κάρτα στον Περόνε.

64' Ο Μέλμπεργκ φάνηκε να ανατρέπει τον Σαγκανόφσκι μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

63' Το σουτ του Σφακιανάκη λίγο έξω από την περιοχή, έφυγε άουτ.

61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ζαϊρί έδωσε τη θέση του στον Μήτρογλου.

58' Κίτρινη κάρτα στον Σαγκανόφσκι.

52' Ο Στολτίδης σούταρε ψηλά άουτ.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

39' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Ντάτολο εκτέλεσε συρτά ένα κερδισμένο φάουλ για τον Λούα Λούα στην περιοχή, το πλασέ το Κονγκολέζου επιθετικού κατέληξε στο δεξί δοκάρι. Στην επαναφορά ο Ζαϊρί σούταρε ψηλά άουτ.

36' Από μία κίτρινη κάρτα σε Ατέμπα και Ντάρμπισαϊρ.

27' Ο Περόνε επιχείρησε να αιφνιάσει τον Νικοπολίδη με ένα μακρινό σουτ, αλλά δεν τα κατάφερε.

25' Σουτ του Ζαϊρί με το αριστερό στα όρια της περιοχής, πολύ άστοχο.

24' Τεχνικό σουτ του Λούα Λούα με το δεξί αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, λίγο άουτ.

20' Βολέ του Λεντέσμα λίγο έξω από την περιοχή, στα χέρια του Μιχαηλίδη.

18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0. Στην αντεπίθεση οι Πειραιώτες με τον Λούα Λούα, ο οποίος τροφοδότησε τον Ντάτολο στην περιοχή, ο Αργεντινός "έσπασε" στα δεξιά του τη μπάλα στον Ντάρμπισαϊρ και με κοντινή προβολή ο Άγγλος άνοιξε το σκορ.

17' Σε θέση βολής ο Περόνε, σούταρε με δύναμη, έπεσε ο Νικοπολίδης και έδιωξε με υπερένταση.

12' Στέκονται καλά οι φιλοξενούμενοι, δεν έχουν επιτρέψει να απειληθεί η εστία τους, ενώ βγαίνουν με καλές προϋποθέσεις στην επίθεση.

5' Πιο ορεξάτος έχει μπει στο ματς ο Ολυμπιακός.

1' Έναρξη του αγώνα.

*Στον πάγκο έμεινε ο Τοροσίδης, ο οποίος αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο δικέφαλο στην προθέρμανση.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Μπράβο, Αβ. Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Γκαλίτσιος, Λεντέσμα, Στολτίδης, Ντάτολο, Ζαϊρί (61' Μήτρογλου), Λούα Λούα (81' Πάντος), Ντάρμπισαϊρ (90' Γ. Παπαδόπουλος).

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Ατέμπα (76' Σκόνδρας), Μπλένχιο, Μπαζίνσκι, Νάστος, Σαρμιέντο, Σφακιανάκης, Φαβάλι (75' Καλαντζής), Τάτος (82' Αναστασάκος), Σαγκανόφσκι, Περόνε.

Διαιτητής: Γιάχος (Χίου)
Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Αλεξέας (Μεσσηνίας)
Γήπεδο: «Γ. Καραϊσκάκης»