Live: Πανιώνιος-Παναθηναϊκός 0-2 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στην αναμέτρηση Πανιώνιος-Παναθηναϊκός για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Με δύο γκολ του Σισέ (21' πεν, 55') προηγούνται 2-0 οι "πράσινοι" στη Νέα Σμύρνη. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr όσα συμβαίνουν στον αγώνα.

90+4' Λήξη αγώνα

89' Ο Μπάλαμπαν βρήκε από τα δεξιά τον Σκούφαλη, ο οποίος μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση πέρασε ψηλά άουτ

85' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει τη θέση του Λέτο

82' Κίτρινη κάρτα στον Τζόρβα για καθυστέρηση

80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σιμάο αντικαθιστά τον Νίνη

78' Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα

76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Νικολάου στη θέση του Τσότσαλιτς

72' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαρίνος περνάει αντί του Σαλπιγγίδη.

67' Χτύπημα φάουλ του Τζαβέλλα από πολύ καλή θέση, η μπάλα θα φύγει ψηλά άουτ.

58' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κούκετς αντί του Μπαρόνι.

55' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Ο Σισέ παίρνει την μπάλα έξω από την περιοχή, γυρίζει και με δυνατό, συρτό σουτ δεν αφήνει περιθώρια στον Μπεθέρα.

51' Εξαιρετική ενέργεια του Λέτο που πέρασε δύο παίκτες από τα αριστερά και έβγαλε στον Σαλπιγγίδη. Το σουτ του επιθετικού του Παναθηναϊκού, αποκρούει εντυπωσιακά ο Μπεθέρα.

47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Σισέ από τα δεξιά γυρνάει στον Λέτο που δεν κάνει σωστό κοντρόλ και ο Μπεθέρα με τα πόδια απομακρύνει.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σκούφαλης αντί του Γιόνσον.

45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

34' Από κόρνερ του Νίνη και αδράνεια στην άμυνα του Πανιωνίου, ο Μπεθέρα προλαβαίνει τον Σαλπιγγίδη και διώχνει πάνω στη γραμμή.

28' Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα.

21' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Εύστοχος ο Τζιμπρίλ Σισέ από το σημείο του πέναλτι και ανοίγει το σκορ.

19' Πέναλτι κερδίζει ο Νίνης σε μαρκάρισμα από τον Κοντοέ και κίτρινη κάρτα για τον παίκτη του Πανιωνίου.

18' Σουτ από τον Ριέρα, είναι αδύναμο και μπλοκάρει εύκολα ο Τζόρβας.

11' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Χτύπημα φάουλ του Τζαβέλλα και κεφαλιά του Μανιάτη, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Συνεχίζεται κανονικά ο αγώνας μετά τις συστάσεις προς τον κόσμο από τους υπεύθυνους του Πανιωνίου.

Προσωρινή διακόπή στο ματς αποφασίζει ο Καλόπουλος, λόγω κάποιων κροτίδων που έπεσαν με στόχο τον Σωτήρη Νίνη.

Συμπληρώνεται το πρώτο πεντάλεπτο στο παιχνίδι, τίποτα ιδιαίτερο ως τώρα.

1' Έναρξη του αγώνα στη σέντρα οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μπεθέρα, Μανιάτης, Μπαρόνι (58' Κούκετς), Γιόνσον (46' Σκούφαλης), Ριέρα, Μπάλαμπαν, Κουμορτζί, Σιόβας, Κοντοές, Τσότσαλιτς (76' Νικολάου), Τζαβέλλας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τζόρβας, Σαριέγκι, Νίνης (80' Σιμάο), Καντέ, Σισέ, Λέτο (85' Χριστοδουλόπουλος), Σαλπιγγίδης (72' Σαλπιγγίδης), Ζιλμπέρτο Σίλβα, Δάρλας, Βύντρα, Κατσουράνης