LIVE: ΠΑΟΚ-Πανθρακικός 3-0 (Τελικό)

Σκαρφάλωσε ξανά στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας είναι ο ΠΑΟΚ που νίκησε με σκορ 3-0 του Πανθρακικό, στην Τούμπα. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr

90+3' Λήξη του αγώνα.

90' Σέντρα του Σορλέν απ' τα αριστερά, γυριστό σουτ του Κουτσιανικούλη, στα χέρια του Ρόκα.

89' Εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία από πλάγια θέση δεξιά, παραλίγο να αιφνιδιάσει τον Ρόκα.

86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσιρίλο πήρε τη θέση του Ίβιτς.

84' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μπουσινάκης αντικαθιστά τον Καζάκη.

82' Ο Σορλέν σούταρε ψηλά άουτ.

79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 3-0. Μετά από πάσα του Σορλέν στην περιοχή, ο Λίνο πλάσαρε εύστοχα τον Ρόκα.

76' Διπλή απόκρουση από τον Χαλκιά στα σουτ των

74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουτσιανικούλης πήρε τη θέση του Εντίνιο.

72' Ο Ίβιτς βγήκε πρόσωπο με πρόσωπο με τον Ρόκα, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει, ούτε και ο Εντίνιο που παρακολουθούσε τη φάση.

66' Ο Βιτόλο σούταρε άουτ από το ύψος της περιοχής.

63' Πολύ άστοχη η εκτέλεση φάουλ του Ρομπέρ.

62' Χωρίς μεγάλη φάση στο δεύτερο ημίχρονο.

56' Το σουτ του Γκοϊανίρα πέρασε ψηλά άουτ.

50' Ο Μουσλίμοβιτς σούταρε έξω από την περιοχή, άουτ.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

44' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 2-0. Ο Σνάουτσνερ σέντραρε απ' τα αριστερά, ο Σορλέν επωφελήθηκε από την αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων και με σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

38' Μακρινό σουτ του Αργυρίου, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

31' Ο Ίβιτς έβγαλε σε θέση βολής τον Εντίνιο, το τελείωμα όμως του Πορτογάλου επιθετικού δεν ήταν το ιδανικό.

24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-0. Ο Βιτόλο έκανε το γέμισμα στην περιοχή με εκτέλεση φάουλ, ο Ρόκα απόκρουσε με υπερένταση πάνω στην γραμμή το κοντινό πλασέ του Μουσλίμοβιτς, ο Μαλεζάς όμως τον νίκησε με γυριστό σουτ ανοίγοντας το σκορ υπέρ των γηπεδούχων.

21' Εκτέλεσε το φάουλ απ' τα αριστερά ο Ρομπέρ, η κεφαλιά του Καζάκη δεν βρήκε στόχο.

19' Απ' το κόρνερ του Γκαρσία, ο Μαλεζάς έπιασε την κεφαλιά, η οποία έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.

14' Η κεφαλιά του Καζάκη μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ.

13' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Εντίνιο αντικατέστησε τον Κριστιάνο.

13' Αποχωρεί με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο ο τραυματίας, Κριστιάνο.

6' Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Λίνο, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Σνάουτσνερ, Γκαρσία, Βιτόλο, Ίβιτς (86' Τσιρίλο), Σορλέν, Κριστιάνο (13' Εντίνιο, 74' Κουτσιανικούλης), Μουσλίμοβιτς.

Πανθρακικός (Παύλος Δερμιτζάκης): Ρόκα, Σακελλαρίου, Άλβες, Ρομπέρ, Ματεντζίδης, Ιασωνίδης, Παπουλής, Αργυρίου, Λόπες, Μπέλεκ, Καζάκης (84' Μπουσινάκης).

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Γουργιώτης (Φθιώτιδας)