Live: Λάρισα-ΑΕΚ 1-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στο παιχνίδι Λάρισα-ΑΕΚ για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Μπροστά στο σκορ 1-0 η ΑΕΛ με γκολ του Μπλάζεκ στο 55', δοκάρι είχαν στο 6' οι γηπεδούχοι με τον ίδιο παίκτη. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr όσα συμβαίνουν στον αγώνα.

90'+4'. Λήξη του αγώνα!

89'. Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις

83' Εκτέλεση φάουλ απο τον Κουζέν, ο Ιγκλέσιας πιάνει την κεφαλιά και ο Σάχα αποκρούει με υπερένταση στη γωνία! Ο Ρομέου, που πήρε την επαναφορά, έκανε νέο σουτ, όμως ο Αργεντινός τερματοφύλακας απέκρουσε και πάλι εντυπωσιακά!

81' Κίτρινη κάρτα στον Μαϊστόροβιτς

80' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Ιγκλέσιας αντικαθιστά τον Μετίν

78'. Ο Μπλάνκο μπήκε απο αριστερά στην περιοχή, έπιασε το σουτ απο πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

77' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο στη θέση του Μάκου, που τραυματίστηκε

72' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Ρομέου.

68' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Σκάτσελ αντί του τραυματία Μπλάζεκ.

67' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Νέμεθ μπαίνει αντί του Τζεμπούρ.

62' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χέρσι μπαίνει στη θέση του Μαντούκα.

60' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Καράμπελας.

59' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Σκόκο.

56' Ο Μετίν βρίσκει τον Μπλάζεκ μέσα στην περιοχή, αλλά ο Τσέχος από καλή θέση πλασάρει άουτ.

55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ 1-0! Ο Μπλάζεκ βρίσκεται μέσα στην περιοχή, από πάσα του Τουάμα και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

51' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Νταμπίζας.

50' Αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Τουάμα θα μπει αντί του Βενετίδη.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

44' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

43' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γιάχιτς.

Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του αγώνα μετά το 30' καθώς πλησιάζουμε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

33' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπλάζεκ.

24' Σουτ του Σκόκο, η μπάλα θα περάσει μακριά από τα δοκάρια του Βιέρα.

20' Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Μετίν γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και πιάνει μονοκόμματο σουτ, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα άουτ. Ο Τούρκος δεν σούταρε όπως θα ήθελε, ενώ είχε τον χρόνο να στοπάρει και να κάνει μια προσπάθεια με καλύτερες προϋποθέσεις.

19' Ο Κουζέν βγάζει σέντρα από δεξιά και ο Μετίν δεν μπορεί να νικήσει τον Σάχα που πε΄φτει στα πόδια του.

13' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Αραούχο.

7' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Από σέντρα του Βελάσκο από δεξιά, ο Κουζέν πιάνει καρφωτή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και αναγκάζει τον Σάχα σε εντυπωσιακή επέμβαση.

6' Δοκάρι για τη Λάρισα! Ο Μπλάζεκ εκμεταλλεύεται λάθος του Μάκου, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, στέλνοντας την μπάλα στην οριζόντια δοκό.

Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο, πιο δυνατά έχουν μπει οι γηπεδούχοι. Σχεδόν γεμάτο για πρώτη φορά φέτος το "Αλκαζάρ".

5' Ο Μπλάνκο σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Βιέρα.

2' Μονοκόμματο δυνατό σουτ του Μετίν, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

1' Σέντρα του Βενετίδη από αριστερά και κεφαλιά του Κουζέν, η μπάλα θα περάσει άουτ.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΛΑΡΙΣΑ (Παπακώστας): Βιέρα, Βενετίδης (50' Τουάμα), Νταμπίζας, Κουζέν, Μετίν (80' Ιγκλέσιας), Ρομέου, Βελάσκο, Μελίσσης, Κατσιαρός, Μπλάζεκ (68' Σκάτσελ).

ΑΕΚ (Μπάγεβιτς): Σάχα, Αραούχο, Καράμπελας, Μαϊστόροβιτς, Καφές, Μαντούκα (62' Χέρσι), Γιάχιτς, Μάκος (77' Λεονάρντο), Μπλάνκο, Σκόκο, Τζεμπούρ (67' Νέμεθ).

Διαιτητής: Τσινιάρης (Αθηνών). Βοηθοί: Μποζατζίδης (Μακεδονίας), Ακρίβος (Αθηνών)