LIVE: Πανιώνιος-SKODA Ξάνθη 3-0 (Τελικό)

.

90+3 Λήξη αγώνα

87' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Σάμαρης αντί του Ριέρα

80' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Σκούφαλης στη θέση του Γουνδουλάκη

79' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα

73' Κίτρινη κάρτα στον Ζιέντσουκ

72' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κούκετς αφήνει τη θέση του στον Μπαρόνι

70' Κίτρινη κάρτα στον Σταθάκη

68' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μάριτς αντικαθιστά τον Μαρσελίνιο

64' Κίτρινη κάρτα στον Κουμορτζί

61' ΓΚΟΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 3-0. Ο Τζαβέλλας εκτελεί και πάλι φάουλ, η μπάλα έφτασε στον Μπάλαμπαν και αυτός με καρφωτή κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0

55' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπούγκα στη θέση του Σουάνη

53' Κίτρινη κάρτα στον Μαρσελίνιο

49' Σουτ του Γουνδουλάκη, ύστερα από πάσα του Κοντοέ, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Γκσπούρνινγκ

49' Κίτρινη κάρτα στον Γουνδουλάκη

46' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Στρμπα αντί του Στίνγκα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

39' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 2-0. Ο Λάτκα με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, ύστερα από κόρνερ του Τζαβέλλα "έγραψε" το 2-0 για τους "κυανέρυθρους"

37' Κίτρινη κάρτα στον Τσότσαλιτς

36' Ο Ζιέντσουκ έκλεψε την μπάλα από τον Κούκετς, σούταρε δυνατά, αλλά ο Μπέλιτς απέκρουσε σε κόρνερ

30' Σέντρα του Πόι , κεφαλιά του Σταθάκη, η μπάλα απευθείας άουτ

27' Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα

21' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 1-0. Μακρινό φάουλ του Τζαβέλλα, ο Λάτκα πιάνει την πρώτη κεφαλιά, στρώνει στον Κουμορτζί και αυτός από κοντά κάνει το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων

19' Πάσα του Ριέρα στον Μπάλαμπαν, αυτός πλασάρει αλλά ο πορτιέρο της Ξάνθης μπλοκάρει και πάλι

6' Κόρνερ για τον Πανιώνιο με τον Τζαβέλλα, ο Τσότσαλιτς έπιασε την καρφωτή κεφαλιά, αλλά ο Γκσπούρνινγκ μπλόκαρε την μπάλα

1' Έναρξη αγώνα

* Με 4-4-2 παρατάσσεται ο Πανιώνιος απέναντι στο 4-1-4-1 της Ξάνθης, το οποίο μετατρέπεται σε 4-3-3 στην επίθεση.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γιώργος Παράσχος): Μπέλιτς, Λάτκα, Όμο, Ριέρα (87' Σάμαρης), Μπάλαμπαν, Κουμορτζί, Κούκετς (72' Μπαρόνι), Γουνδουλάκης (80' Σκούφαλης), Κοντοές, Τσότσαλιτς, Τζαβέλλας
Στον πάγκο: Ανδριόλας, Μπουβάλ, Σιόβας, Αναστασόπουλος

SKODA ΞΑΝΘΗ (Νίκος Κεχαγιάς): Γκσπούρνινγκ, Παπαδημητρίου, Κωστούλας, Τζάγκι, Σταθάκης, Φλίσκας, Σουάνης (55' Μπούγκα), Στίνγκα (46' Στρμπα), Ζιέντσουκ, Πόι, Μαρσελίνιο (67' Μάριτς)
Στον πάγκο: Λυμπερόπουλος, Μπέρτος, Κιντάνα, Λουτσιάνο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σταθόπουλος (Αχαΐας)
ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφωνας (Κέρκυρας)-Γεωργαράκος (Αθηνών)