Live: Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός 3-0 (Τελικό)

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με σκορ 3-0 τον Λεβαδειακό, στο ΟΑΚΑ και έκανε ξανά δική του την κορυφή της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα.

90+4' Λήξη του αγώνα.

89' Τρία λεπτά καθυστερήσεις θα κρατήσει ο διαιτητής.

86' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαχαίρας πέρασε στον αγωνιστικό χώρο αντί του Αμπουμπακάρι.

85' Εξαιρετική μεταβίβαση του Ρουκάβινα για τον Πετρόπουλο, που σούταρε πάνω στον Μπλάζιτς.

83' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σόλα αντικατέστησε τον Αγκάλι.

81' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σισέ έδωσε τη θέση του στον Πετρόπουλο.

78' Κίτρινη κάρτα στον Μπεγκόνια.

75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης έδωσε τη θέση του στον Ρουκάβινα.

73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, 3-0! Ο Μπλάζιτς απόκρουσε το πέναλτι του Σισέ, στην επαναφορά όμως ο Γάλλος επιθετικός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

72' Ο Κόλτζος ανέτρεψε τον Σαλπιγγίδη μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδωσε πέναλτι.

71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, 2-0! Ο Καραγκούνης σέντραρε απ' τα δεξιά και ο Λέτο με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπιάρσμιρ πήρε τη θέση του Μαρίνου, ο οποίος ένιωθε ενοχλήσεις στο δεξί του πόδι.

64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, 1-0! Ο Μαρίνος σέντραρε συρτά απ' τα δεξιά για τον Σαλπιγγίδη, ο Έλληνας επιθετικός πρόλαβε την αντίδραση της αντίπαλης άμυνας και με κοντινή προβολή νίκησε τον Μπλάζιτς, ανοίγοντας το σκορ.

60' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σερζίνιο αντικατέστησε τον Βασιλείου.

56' Ο Μπλάζιτς μπλόκαρε σταθερά το συρτό σουτ του Σισέ από καλή θέση μέσα στην περιοχή.

54' Έχει "πέσει" ο ρυθμός του ματς.

51' Απ' την σέντρα του Μαρίνου, ο Ζιλμπέρτο έπιασε την κεφαλιά, η οποία πέρασε άουτ.

50' Ο Παναθηναϊκός έχει μπει αρκετά δυνατά στο δεύτερο 45λεπτο.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

41' Η κεφαλιά του Καντέ απ' την καρδιά της άμυνας έφυγε λίγο έξω.

36' Ο Καραγκούνης σούταρε με δύναμη λίγο έξω από την περιοχή, όμως ο Μπλάζιτς εκτινάχθηκε και έδιωξε σε κόρνερ.

27' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Απ' την παράλληλη σέντρα του Μαρίνου απ' τα δεξιά, ο Σισέ έκανε την προβολή από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή σημαδεύοντας το δεξί δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

26' Ο Σισέ δοκίμασε το πόδι του αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, αλλά δεν ανησύχησε ο Μπλάζιτς.

25' Ο Λέτο έσκαψε την μπάλα απ' τα αριστερά για τον Σισέ στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Γάλλος επιθετικός σούταρε άουτ.

20' Ο Καραγκούνης πάτησε περιοχή, άργησε όμως να αποφασίσει αν θα σουτάρει ή θα πασάρει, έτσι όταν τροφοδότησε τον Λέτο στο ύψος του πέναλτι, ο Μπλάζιτς επενέβη και καθάρισε τη φάση.

18' Ο Παναθηναϊκός δεν έχει καταφέρει να γίνει επικίνδυνος, μια και οι φιλοξενούμενοι είναι πολύ καλά οργανωμένοι.

13' Σέντρα του Λέτο απ' τα αριστερά, αδύναμη κεφαλιά του Σισέ, μπλόκαρε σταθερά ο Μπλάζιτς.

7' Τεχνικό σουτ του Λέτο από πλάγια θέση δεξιά εκτός περιοχής, έφυγε άουτ.

3' Σε καλή κατάσταση δείχνει ο αγωνιστικός χώρος -μέχρι στιγμής τουλάχιστον- παρά τη συνεχή βροχόπτωση.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναθηναϊκός (Νίκος Νιόπλιας): Τζόρβας, Σαριέγκι, Καντέ, Μαρίνος (67' Μπιάρσμιρ), Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης (75' Ρουκάβινα), Κατσουράνης, Λέτο, Σαλπιγγίδης, Σισέ (81' Πετρόπουλος).

Λεβαδειακός (Δημήτρης Φαράντος): Μπλάζιτς, Μπράνκο, Κόλτζος, Αλεξίου, Μαρτορέλ, Μπεγκόνια, Ζησόπουλος, Αμπουμπακάρι (86' Μαχαίρας), Μπάρκογλου, Αγκάλι (83' Σόλα), Βασιλείου (60' Σερζίνιο).

Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Καρσιώτης (Κορίνθου)