Live: Ηρακλής-ΟΣΦΠ 1-0 (Τελικό)

Με εύστοχο πέναλτι του Μάρα στο 6', οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με σκορ 1-0 στο «Καυταντζόγλειο» επί του Ολυμπιακού. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90+4' Τέλος του αγώνα

90+2' Με δέκα παίκτες ο Ολυμπιακός καθώς αποβλήθηκε ο Ιάκομπ με δεύτερη κίτρινη

89’ Ο Μήτρογλου τραυματίστηκε στη μύτη και αποχώρησε από το παιχνίδι. Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει ο Ολυμπιακός καθώς έχει πραγματοποιήσει και τρεις αλλαγές

88' Κίτρινη Κάρτα στον Φερνάντεζ

85' Κίτρινη κάρτα στον Ιάκομπ

82' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Γιάντσης στη θέση του Μιλάνο

78' Ο Μαρέσκα την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Φερνάντεζ έδιωξε εντυπωσιακά

77' Ο Λούα Λούα περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του, η μπάλα φτάνει στον Μήτρογλου, οποίος έκανε το σουτ, όμως ο Μάρτος έβαλε την τελευταία στιγμή το πόδι του και έδιωξε σε κόρνερ

76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος στη θέση του Ντσρμπισάιρ

74' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Ριμόλντι στη θέση του Γκαρσία.

72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό και φανταστική απόκρουση του Φερνάντεζ σε εξ επαφής κεφαίά του Μήτρογλου.

70' Ξαφνική αντεπίθεση του "Γηραιού", ο Επστάιν προσπαθεί να προλάβει την έξοδο του Νικοπολίδη, αλλά ο Τοροσίδης τον μαρκάρει με επιτυχία και δεν του επιτρέπει να πλασάρει.

69' Από λάθος της άμυνας, ο Μήτρογλου πήρε την μπάλα, αλλά ο παίκτης του Ολυμπιακού κόβεται από τους αμυντικούς.

65' Σπουδαία ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ζαϊρί δέχεται βαθιά μπαλιά μέσα στην περιοχή, στοπάρει με το στήθος και με γυριστό σουτ, στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

64' Κίτρινη κάρτα στον Λούα Λούα.

61' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Επστάιν αντί του Κομπαγιάσι.

58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ζαϊρί στη θέση του Λεονάρντο.

56' Αδράνεια στην άμυνα του Ηρακλή, γυριστό του Μήτρογλου και προ του Νταρμπισάιρ, ο Φερνάντεζ με γροθιές διώχνει.

53' Σουτ από τον Στολτίδη από το ύψος του πέναλτι, μετά από προσπάθεια του Τοροσίδη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

52' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Αβραάμ Παπαδόπουλος.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους. Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Μήτρογλου μπαίνει στη θέση του Πάντου.

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, δεν υπήρξαν καθόλου καθυστερήσεις.

44' Ο Νταρμπισάιρ στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα, αλλά η φάση έχει σταματήσει αφού είχε υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ.

41' Κομπίνα των παικτών του "Γηραιού" σε εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, ο Ιάκομπ το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Λεονάρντο και καταλήγει κόρνερ.

39' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Πάντος.

35' Χτύπημα φάουλ του Λούα Λούα, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Φερνάντεζ και διώχνει.

30' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Πίτου Γκαρσία.

Στο 25' φτάνει η αναμέτρηση, έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του αγώνα.

Συμπληρώνεται το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Καλύτερα "πατάνε" οι γηπεδούχοι στο γήπεδο.

8' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Λεονάρντο βγάζει συρτή σέντρα, η μπάλα φτάνει στον Λούα Λούα, αλλά αυτός σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

6' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΗΡΑΚΛΗΣ! Ο Μάρα είναι εύστοχος και σκοράρει!

5' Πέναλτι κερδίζει ο Ηρακλής σε τράβηγμα του Μέλμπεργκ στον Κομπαγιάσι. Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σουηδός αμυντικός του Ολυμπιακού.

4' Καλό σουτ του Κατσαμπή από απόσταση, μπλοκάρει σταθερά ο Νικοπολίδης.

1' Έναρξη του αγώνα, στη σέντρα οι παίκτες του Ηρακλή.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπουμπένκο): Φερνάντεζ, Κατσαμπής, Λέκι, Παπαζαχαρίας, Μάρτος, Κάρλος Σέζαρ, Πίτου Γκαρσία (74' Ριμόλντι), Κομπαγιάσι (61' Επστάιν), Μιλάνο, Μάρα, Ιάκομπ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Μέλμπεργκ, Α. Παπαδόπουλος, Ραούλ Μπράβο, Πάντος (46' Μήτρογλου), Στολτίδης, Μαρέσκα, Τοροσίδης, Λεονάρντο (58' Ζαϊρί), Λούα Λούα, Νταρμπισάιρ.

Διαιτητής: Δαλούκας (Θεσσαλίας). Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας).