Live: ΑΕΚ-Καβάλα 3-0 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκεται η αναμέτρηση ΑΕΚ-Νέα Καβάλα για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Με γκολ των Μπλάνκο (34' πεν.), Γιάχιτς (50') και Μαντούκα (80'), η "Ένωση" προηγείται 3-0. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr όσα συμβαίνουν στον αγώνα.

90'+3' Λήξη του αγώνα

90' Μετά απο σέντρα του Γιάχιτς απο δεξιά, ο Παβίσεβιτς έβαλε την προβολή στέλνοντας την μπάλα προς την εστία της ομάδας του, αλλά ο Ιτάνζ αντέδρασε εξαιρετικά και μπλόκαρε την μπάλα

88' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χέρσι αντικαθιστά τον Μπλάνκο

83' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Νέμεθ στη θέση του Τζεμπούρ

80' ΓΚΟΛ 3-0 Η ΑΕΚ! Ο Μαντούκα πάσαρε ωραία με το κεφάλι στον Τζεμπούρ, εκείνος τον έβγαλε ωραία με τακουνάκι σε πλεονεκτική θέση και ο Βραζιλιάνος με αριστερό πλασέ νίκησε τον Ιτάνζ!

72' Ωραίο σουτ του Μπλάνκο, μετά από σέντρα του Γεωργέα, αποκρούει ο Ιτάνζ.

68' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μαντούκα αντί του Λεονάρντο.

64' Καλή στιγμή για την Καβάλα με το σουτ από τον Ντικρόκ να μπλοκάρεται από τον Σάχα.

60' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τζεμπούρ.

56' Ο Μπλάνκο σουτάρει μέσα από την περιοχή με τον Ιτάνζ να μπλοκάρει σταθερά.

54' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Σόσιν μπαίνει στη θέση του Ντομπρασίνοβιτς.

50' ΓΚΟΛ 2-0 Η ΑΕΚ. Μονοκόμματο σουτ από τον Λεονάρντο, η μπάλα βρίσκει και στον Γιάχιτε, χωρίς να αλλάξει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα.

48' Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα. Λάθος διώξιμο του Γεωργέα, στέλνει την μπάλα στον Σμολάρεκ, ο οποίος με ψηλοκρεμαστό πλασέ ασοχεί σε κενή εστία, αφού ο Σάχα είχε κάνει έξοδο.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και αλλαγή για την Καβάλα. Ο Σμολάρεκ μπαίνει αντί του Λάκη.

45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

45' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Τζεμπούρ που βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση και σούταρε, σπουδαία απόκρουση του Ιτάνζ.

41' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από σέντρα, ο Παβίσεβιτς με κεφαλιά γύρισε απρόσεχτα προς τον Ιτάνζ, παρεμβλήθηκε ο Τζεμπούρ και σούταρε δυνατά με τον τερματοφύλακα να αποκρούει.

34' ΓΚΟΛ 1-0 Η ΑΕΚ! Εύστοχος ο Μπλάνκο από το σημείο του πέναλτι, ανοίγει το σκορ.

33' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Γιάννου μπαίνει στη θέση του Ιωάννου.

32' Πέναλτι για την ΑΕΚ σε μαρκάρισμα του Μουρ πάνω στον Καφέ. Κίτρινη κάρτα βλέπει ο αμυντικός της Καβάλας.

30' Σουτ από τον Σκόκο, μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας της Καβάλας.

25' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ με σουτ του Λεονάρντο έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Ιτάνζ.

24' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ορούμα.

Φτάσαμε στο 20' στο ΟΑΚΑ, καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής. Προσπαθούν οι παίκτες της ΑΕΚ να επιβάλλουν το ρυθμό τους, δυσκολεύονται όμως να βρουν διαδρόμους προς την εστία του Ιτάνζ.

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο, δίχως ιδιαίτερες συγκινήσεις ως τώρα η αναμέτρηση.

2' Σουτ από τον Σκόκο, δεν ανησυχεί ο Ιτάνζ.

1' Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα οι παίκτες της Καβάλας.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΚ (Μπάγεβιτς): Σάχα, Αραούχο, Γιάχιτς, Μανωλάς, Γεωργέας, Καφές, Γκέντσογλου, Λεονάρντο (68' Μαντούκα), Σκόκο, Τζεμπούρ (83' Νέμεθ), Μπλάνκο (88' Χέρσι).

ΝΕΑ ΚΑΒΑΛΑ (Ντε Μος): Ιτάνζ, Ντικρόκ, Μουρ, Ψωμάς, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, Ντομπρασίνοβιτς (54' Σόσιν), Λάκης (46' Σμολάρεκ), Ορούμα, Ονουάτσι, Ιωάννου (33' Γιάννου).

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου). Βοηθοί: Γενναίος (Αθηνών), Καρσιώτης (Κορίνθου).