LIVE: Άρης-Καβάλα 3-1 (Τελικό)

.

.

90+3' Λήξη αγώνα

90+2' Τετ α τετ του Τζόνσον με τον Ιτάνζ, με νικητή τον τερματοφύλακα της Καβάλας

84' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ, 3-1. Σουτ του Τζόνσον, ο Ιτάνζ αποκρούει και πάλι, αλλά ο επερχόμενος Χαβίτο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

82' Εξαιρετική ατομική προσπάθεια και σουτ του Γκαρσία, με τον Ιτάνζ να αποκρούει σε κόρνερ

79' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Τζόνσον αντικαθιστά τον Κάμπορα

75' Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο

71' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Σιόντης αντί του Ντικρόκ

68' Κίτρινη κάρτα στον Κόκε

68' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ, 2-1. Ο Κόκε και πάλι με ένα σουτ πάνω στην κίνηση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ιτάνζ για δεύτερη φορά

62' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Χαβίτο στη θέση του Μεριέμ

59' Νέα αντεπίθεση για την Καβάλα, ο Ορούμα βρήκε τον Ρινκόν μέσα στην περιοχή του Άρη, αλλά αυτός πλάσαρε πολύ ψηλά άουτ

56' Κίτρινη κάρτα στον Ντικρόκ

55' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Νάτσο Γκαρσία αντί του Πρίττα

53' ΑΛΛΑΓΕΣ. Οι Ορούμα και Σμολάρεκ αντικαθιστούν τους Μεντί και Σουλτανίδη αντίστοιχα

50' Ο Νέτο εκτελεί ένα φάουλ από καλή θέση, στέλνοντας την μπάλα όμως λίγο πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων

46' Ο Κάλβο "έστρωσε" με το στήθος στον Κόκε, ο οποίος σούταρε δυνατά απέναντι από τον Ιτάνζ, με τον Γάλλο πορτιέρο να αποκρούει εντυπωσιακά

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45+1' ΓΚΟΛ Η ΚΑΒΑΛΑ, 1-1. Ο Ονουάτσι βγήκε στην αντεπίθεση και απέναντι στον Σηφάκη πλάσαρε εύστοχα κάνοντας το 1-1, αν και ο πορτιέρο του Άρη βρήκε την μπάλα με τα ακροδάχτυλά του, στέλνοντάς την πρώτα στο αριστερό του δοκάρι

41' Ο Κάμπορα βγήκε απέναντι από τον Ιτάνζ, αλλά το πλασέ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Γάλλος πορτιέρο.

31' Μακρινό σουτ του Κόκε, ο Ιτάνζ πετάχτηκε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ

26' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ, 1-0. Ο Κόκε ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα και έδωσε το προβάδισμα στον Άρη

26' Κίτρινη κάρτα στον Ντιέ

25' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Αράνο σέντραρε και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ντιέ

25' Σουτ του Νέτο έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Ιτανζ να μπλοκάρει

21' Μακρινό σουτ του Σουλτανίδη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη

20' Πιο επιθετικός στα πρώτα είκοσι λεπτά ο Άρης, με την Καβάλα να αρέσκεται σε αντεπιθέσεις

8' Σουτ του Κάλβο από πλάγια αριστερά, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ιτάνζ

5' Πλασέ του Κόκε μέσα από τη μεγάλη περιοχή της Καβάλας, με την μπάλα να καταλήγει αρκετά άουτ