Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης 2-0(Τελικό)

Η Ξάνθη υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στα Πηγάδια. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα της 27ης αγωνιστικής της Super League.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης

90+3' Μεγάλη ευκαιρία για την ΄Ξάνθη. Ο Σουάνης έκλεψε την μπάλα από τον Ντεγκρά, αλλά δεν πρόλαβε να τη στείλει στα δίχτυα και αυτή

83' ΓΚΟΛ η Ξάνθη 2-0. Ο Μαρσελίνιο έβγαλε την ασίστ από την αριστερή πλευρά στον Μπούγκα, ο οποίος πρόλαβε τους αμυντικούς του Αστέρα και με δυνατό σουτ στην κίνηση διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του

77' Αλλάγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Λαδάκη ο Καούνος

72’ ΓΚΟΛ η Ξάνθη. Ο Μαρσελίνιο, ύστερα από εξαιρετική ατομική ενέργεια, έστρωσε την μπάλα στον Σουάνη, ο οποίος εξαπέλυσε έναν κεραυνό έξω από τη μεγάλη περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

66' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Στρμπα στη θέση του Στίνγκα

64’ Δεύτερη ευκαιρία μέσα σε λίγα λεπτά για την Ξάνθη. Ο Μαρσελίνιο εκτέλεσε ένα φάουλ από δεξιά, στέλνοντας την μπάλα στην καρδιά της άμυνας του Αστέρα. Ο Σουάνης κατάφερε να πάρει την κεφαλιά, αλλά ο Μπαρτολίνι κατάφερε να διώξει την μπάλα σε κόρνερ, πριν αυτή καταλήξει στα δίχτυα

63' Κίτρινη κάρτα στον Μπαστία

60’ Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μπέρτος έβγαλε μία σέντρα- σουτ από τη δεξιά πλευρά και ο Ντεγκρά απέκρουσε την μπάλα, η οποία είχε πάρει πορεία προς τα δίχτυα.

56' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Λουτσιάνο ο Σουάνης

55' Κίτρινη κάρτα στον Καρντόσο

51' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μαρσελίνιο στη θέση του Ζιέντσουκ

50' Σουτ του Λουτσιάνο, η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά άουτ

46' Έναρξη του δεύτερου μέρους

45' + 1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

43' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο

40’ Καλή εκτέλεση απευθείας φάουλ του Λουτσιάνο, ο Ντεγκρά έδιωξε με υπερένταση την μπάλα κόρνερ

39' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

32' Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα

28’ Πολύ δυνατό έχει γίνει το παιχνίδι σε αυτά τα λεπτά, με σκληρά μαρκαρίσματα στο χώρο του κέντρου, που κόβουν το ρυθμό του αγώνα και δεν επιτρέπουν να δημιουργηθούν φάσεις στις εστίες.

15’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Βίλτσες βρέθηκε απέναντι από τον Λυμπερόπουλο -σε προφανή θέση για γκολ-, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και να ανοίξει το σκορ

10’ Καμία αξιόλογη φάση δεν έχει δημιουργηθεί μέχρι στιγμής στο παιχνίδι. Οι δύο ομάδες ψάχνουν τα πατήματά τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας, αλλά να μην έχουν καταφέρει να απειλήσουν την εστία του Ντεγκρά.

7' Κίτρινη κάρτα στον Κωστούλα

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Sκoda Ξάνθη(Νίκος Κεχαγιάς): Λυμπερόπουλος, Μπέρτος, Φλίσκας, Βάλλας, Κωστούλας, Τζάκι, Λουτσιάνο(56' Σουάνης) , Μπούγκα, Στίνγκα(68' Στρμπα) , Ζιέντσουκ(51' Μαρσελίνιο), Κιντάνα

Αστέρας Τρίπολης(Βαγγέλης Βλάχος): Ντεγκρά, Ουριμπάρι, Μαρσελάο, Μπαρτολίνι, Καρντόσο, Μπαστία, Λαδάκης(77' Καούνος), Έντερ, Τσέζαρεκ, Βίλτσες, Λαμπρόπουλος

Διαιτητής: Γ. Σταθόπουλος(Αχαΐας)