Άρης- Λεβαδειακός 1-0(Τελικό)

.

90+3' Λήξη της αναμέτρησης

87’ Καλή προσωπική ενέργεια του Κάλβο, που δοκίμασε το σουτ, αλλά απέκρουσε την μπάλα ο Βαγέχο.

77’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κάμπορα, έγινε αποδέκτης της μπάλας στην μικρή περιοχή, αλλά δεν κατάφερε εξ' επαφής να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.

74' Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Νάτσο Γκαρσία ο Πρίττας.

72' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ναπολεόνι επιχείρησε ένα "τακουνάκι", κοντά στην εστία του Πέσκοβιτς, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

66’ Κίτρινη κάρτα στο Νάτσο Γκαρσία του Άρη

64’ ΓΚΟΛ 1-0 ο Άρης. Ο Νέτο με εξαιρετική εκτέλεση απευθείας φάουλ, έστειλε την μπάλα στο δεξί «παραθυράκι» της εστίας του Βαγιέχο και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

59’ Καλό σουτ του Ναφτί, ο Βαγέχο απέκρουσε με υπερένταση την μπάλα

55' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μπιγκόνια ο Ναπολεόνι.

54’ Δοκάρι για τον Άρη. Ο Κάμπορα, ύστερα από καλή σέντρα του Νέτο, έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λεβαδειακού

52’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη, η μπάλα πέρασε άουτ, πολλά μέτρα μακριά από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Βαγιέχο.

49' Σουτ του Ναφτί εκτός της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ

46' Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Κουλουχέρη ο Νασούτι.

46' Εναρξη δεύτερου μέρους.

45'+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

34’ Καλός και γρήγορος ο ρυθμός του παιχνιδιού, αλλά οι δύο ομάδες δυσκολεύονται να βρουν ανοιχτούς διαδρόμους προς τις εστίες, με αποτέλεσμα να μην έχουν δημιουργηθεί οι κατάλληλες προϋποθέσεις για να ανοίξει το σκορ.

32' Κίτρινη κάρτα στον Μπεγκόνια του Λεβαδειακού

30' Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες του Λεβαδειακού

26’ Καλό σουτ του Μπάρκογλου, από δύσκολη διαγώνια θέση(εντός της μεγάλης περιοχής και αριστερά), η μπάλα πέρασε άουτ.

14' Σουτ του Ταραλίδη, η μπάλα πέρασε άουτ.

8’ Πιο δυνατά έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο ο Άρης, έχοντας καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας από τον Λεβαδειακό. Παρόλα αυτά, μέχρι στιγμής, οι παίκτες του Έκτορ Ραούλ Κούπερ δεν έχουν απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Βαγιέχο.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Άρης(Κούπερ): Πέσκοβιτς, Νέτο, Κουλουχέρης, Ναφτί, Κάλβο, Νάτσο Γκαρσία, Αντού, Τζόνσον, Κάμπορα, Ορτίθ, Βανγκελί

Λεβαδειακός(Φαράντος): Λόπεζ Βαγιέχο, Μουλόπουλος, Ζησόπουλος, Αλεξίου, Κόλτσος, Ταραλίδης, Αμπουμπακάρι, Μπεργκόνια, Γκονζάλες, Αγκάλι, Μπάρκογλου