Live: Ατρόμητος-ΠAO 0-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στο παιχνίδι ανάμεσα σε Ατρόμητο και Παναθηναϊκό για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Με σκόρερ τους Σαλπιγγίδη (18'), Σισέ (με πέναλτι στο 74') και Λέτο (89') οι "πράσινοι" προηγούνται 3-0 στο Περιστέρι. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr όσα συμβαίνουν στην αναμέτρηση.

92΄Λήξη του αγώνα

89' ΓΚΟΛ 3-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ. Από ωραία πάσα του Σισέ ο Σεμπαστιάν Λέτο βρίσκεται απέναντι από τον Μιχαηλίδη και αφού τον περνάει με ωραία προσποίηση κάνει το 3-0 για τον Παναθηναϊκό.

87' Ευθύβολο δυνατό σουτ του Κλέιτον (από στρώσιμο του Σισέ) η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

86' Κι άλλη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους με τον Σίλβα Κλέιτον να παίρνει τη θέση του Νίνη.

85' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μπέρσμιρ να μπαίνει στη θέση του Σεϊταρίδη.

83' Ωραία γυριστή κεφαλιά του Σαγκανόφσκι, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

79' Απίστευτη ευκαιρία του Παναθηναϊκού να τριπλασιάσει τα τέρματα του. Ο Σισέ ξέφυγε από τα δεξιά και σέντραρε παράλληλα στον Λέτο, ο οποίος προ κενής εστίας έστειλε τη μπάλα άουτ!

76' Κίτρινη κάρτα ο Μπρίτο.

74' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ με το πέναλτι του Σισέ.

73' Πέναλτι κερδίζει ο Παναθηναϊκός σε ανατροπή του Καραγκούνη από τον Ολιβέιρα, ο οποίος βλέπει δεύτερη κίτρινη και αποβάλλεται

71' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης στη θέση του Σαλπιγγίδη.

70' Εξ επαφής κεφαλιά του Νίνη από σέντρα του Σαλπιγγίδη, η μπάλα περνάει άουτ.

69' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Περόνε θα μπει στη θέση του Αναστασάκου.

68' Δυνατό σουτ του Ολιβέιρα, αποκρούει εντυπωσιακά ο Τζόρβας.

67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο μπαίνει αντί του Τάτου.

66' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σκόνδρας.

58' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Νεμπεγλέρας.

54' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σκόνδρας θα μπει στη θέση του Μπλένχιο.

51' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, από λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού, όμως ο Λέτο βάζει κόντρα στον Νάστο και η μπάλα περνάει κόρνερ.

47' Μοναδικό τετ α τετ του Ζιλμπέρτο με τον Μιχαηλίδη, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Ατρομήτου. Προηγήθηκε σέντρα του Κατσουράνη στην περιοχή και επαφή του Λέτο με την μπάλα.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Σουτ από μεγάλη απόσταση του Νίνη, δεν αιφνιδιάζεται ο Μιχαηλίδης.

Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του παιχνιδιού στα τελευταία λεπτά, ενώ σημειώνονται και αρκετά φάουλ.

25' Καλό σουτ του Νίνη έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Μιχαηλίδης.

21' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βύντρα.

18' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Εκτέλεση φάουλ σε πολύ καλή θέση, πλασαριστά ο Νίνης στον Σισέ που σουτάρει δυνατά, αποκρούει ο Μιχαηλίδης και ο Σαλπιγγίδης από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, από οριάκη θέση οφσάιντ.

17' Κίτρινη κάρτα ο Τάτος.

13' Γκολ του Σισέ ακυρώνεται σωστά, καθώς ο Γάλλος ήταν εκτεθειμένος σε θέση οφσάιντ, όταν δέχτηκε την μπάλα από σέντρα του Νίνη.

12' Σουτ του Αναστασάκου λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

10' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ολιβέιρα.

9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μετά από σέντρα στην περιοχή, ο Σισέ στρώνει με το κεφάλι στον Λέτο, ο οποίος σουτάρει με το δεξί (!), αλλά αποκρούει εντυπωσιακά ο Μιχαηλίδης.

Πιο καλά δείχνει να έχει μπει στο παιχνίδι ο Ατρόμητος, με τους παίκτες του να κυκλοφορούν την μπάλα και να την έχουν περισσότερη ώρα στην κατοχή τους.

3' Σουτ από τον Νίνη, η μπάλα περνάει άουτ.

1' Έναρξη του αγώνα, στη σέντρα οι παίκτες του Ατρομήτου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Μπλένχιο (54' Σκόνδρας), Ολιβέιρα, Μελισσάς, Νάστος, Σαρμιέντο, Νεμπεγλέρας, Τάτος (67' Μπρίτο), Φαβάλι, Αναστασάκος (69'Περόνε), Σαγκανόφσκι.

Παναθηναϊκός (Νίκος Νιόπλιας): Τζόρβας, Καντέ, Σαριέγκι, Βύντρα, Σεϊταρίδης, Κατσουράνης, Ζιλμπέρτο, Λέτο, Σαλπιγγίδης, Νίνης, Σισέ.

Διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Βαρδάς (Αχαΐας), Γκάγκας (Λάρισας)