3-2. Ο Όλιτς στο 43' και ο Ρόμπεν στο 74' μείωσαν για τους Γερμανούς που έχουν το σκορ πρόκρισης! Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης." />
Champions League

Live: Μάντσεστερ Γ. - Μπάγερν Μ. 3-2 (Τελικό)

Ποδοσφαιρική πανδαισία στο "Ολντ Τράφορντ", όπου η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Μπάγερν Μονάχου με έπαθλο μια θέση στα ημιτελικά του Champions League. Με γκολ του Γκίμπσον στο 3' και δύο του Νάνι (7', 41'), οι "κόκκινοι διάβολοι" προηγούνται 3-2. Ο Όλιτς στο 43' και ο Ρόμπεν στο 74' μείωσαν για τους Γερμανούς που έχουν το σκορ πρόκρισης! Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

3-2. Ο Όλιτς στο 43' και ο Ρόμπεν στο 74' μείωσαν για τους Γερμανούς που έχουν το σκορ πρόκρισης! Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.">

90'+3' Τέλος του αγώνα! Μεγάλη πρόκριση για την Μπάγερν Μονάχου στους ''4'' του Τσάμπιονς Λιγκ.

90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο ''Ολντ Τράφορντ''.

88' Επέλαση του Ριμπερί, σουτ του Γάλλου έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από την εστία του Φαν ντερ Σαρ.

85' Αλλαγή για την Μπάγερν, στη θέση του Όλιτς ο Πράνιτς.

80' Κι άλλη αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ, στη θέση του Γκίμπσον ο Γκιγκς.

79' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ, στη θέση του Νάνι ο Μπερμπάτοφ.

76' Αλλαγή για την Μπάγερν, στη θέση του Ρόμπεν ο Άλτιντοπ.

74' ΓΚΟΛ 3-2 ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ!!! Ο Ριμπερί εκτελεί το κόρνερ και ο Ρόμπεν με φοβερό σουτ στην κίνηση μειώνει σε 3-2.

69' Μια ανάσα από το γκολ φτάνει η Μπάγερν. Από σέντρα του Λαμ, ο Γκόμες πιάνει κεφαλιά και η μπάλα βρίσκει στο πάνω μέρος του δοκαριού.

64' Μπαλιά σαράντα μέτρων του Βαλέντσια και ο Νάνι κάνει καταπληκτική κούρσα για να νικηθεί από τον Μπου που απέκρουσε το σουτ με το ένα χέρι.

60' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν. Βολέ του Ριμπερί, αποκρούει ενστικτωδώς ο Φαν ντερ Σαρ.

56' Αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Ο Ο'Σέι μπαίνει αντί του Ρούνεϊ που στα τελευταία λεπτά κούτσαινε.

55' Λάθος έξοδος του Μπουτ και ο Νάνι πλασάρει από μακριά, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.

54' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπανστούμπερ.

50' Αποβολή για τον Ράφαελ που βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αφήνει τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και μια αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Γκόμες αντί του Μίλερ.

45'+3' Λήξη του πρώτου μέρους.

45'+1' Σουτ του Ρόμπεν αναγκάζει τον Φαν ντερ Σαρ σε εξαιρετική επέμβαση με εκτίναξη στη ρίζα του δεξιού δοκαριού.

45' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

43' ΓΚΟΛ 3-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Η ΜΠΑΓΕΡΝ! Ο Όλιτς βρέθηκε απέναντι στον Φαν ντερ Σαρ και αυτή τη φορά νικάει τον τερματοφύλακα της Γιουνάιτεντ.

41' ΓΚΟΛ 3-0 Η ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Και πάλι ο Βαλέντσια από δεξιά βγάζει σέντρα και με φοβερό σουτ ο επερχόμενος Νάνι κάνει το 3-0.

38' Την ευκαιρία του αγώνα χάνει ο Όλιτς, ο οποίος μετά από πάσα του Μίλερ βγαίνει τετ α τετ με τον Φαν ντερ Σαρ, αλλά νικήθηκε από τον Ολλανδό.

34' Απίστευτη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ στην αντεπίθεση. Τρεις παίκτες των γηπεδούχων βγαίνουν με δύο αντιπάλους, αλλά ο Ράφαελ προτιμά να σουτάρει από πλάγια δεξιά, αντί να γυρίσει την μπάλα στην περιοχή και το σουτ καταλήγει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπουτ.

32' Δυνατό σουτ από τον Γκίμπσον, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια.

27' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Φαν Μπόμελ.

18' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ράφαελ.

13' Σουτ του Κάρικ, μετά από λάθος του Μπουτ, η μπάλα περνάει άουτ.

7' ΓΚΟΛ 2-0 Η ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Ο Νάνι με τακουνάκι (!), μετά από εξαιρετική ενέργεια και σέντρα του Βαλέντσια από τα δεξιά, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

3' ΓΚΟΛ 1-0 Η ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ! Ο Γκίμπσον αλλάζει την μπάλα με τον Ρούνεϊ και με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ανοίγει το σκορ.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝT: Φαν ντερ Σαρ, Εβρά, Φέρντιναντ, Ρούνεϊ (56' Ο'Σέι), Βίντιτς, Κάρικ, Νάνι (79' Μπερμπάτοφ), Ράφαελ, Φλέτσερ, Βαλέντσια, Γκίμπσον (80' Γκικς).

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: Μπουτ, Φαν Μπούιτεν, Ντεμικέλις, Ριμπερί, Ρόμπεν (76' Άλτιντοπ), Όλιτς (85' Πράνιτς), Φαν Μπόμελ, Λαμ, Μίλερ (46' Γκόμες), Μπαντστούμπερ, Σβαϊνστάιγκερ