LIVE: Λάρισα-Λεβαδειακός 1-2 (Τελικό)

.

90+4' Λήξη αγώνα

90+3' Κίτρινη κάρτα στον Κόλτζο

85' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Αλεξίου αντικαθιστά τον Αγκάλι

84' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ, 1-2! Ο Αγκάλι με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεσε φάουλ δίνει και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, το οποίο ωστόσο είναι ανούσιο αφού η Ξάνθη προηγείται 4-2 του Ηρακλή

84' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Βασιλείου στη θέση του Ναπολεόνι

79' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Πούρι αντί του Σίμιτς

76' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Τουάμα αντικαθιστά τον Κολοβέτσιο

76' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Σόλα αντί του Ταραλίδη

66' Κίτρινη κάρτα στον Βενετίδη

64' Φάουλ για τη Λειβαδιά με τον Μπεγκόνια, η μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία των γηπεδούχων

63' Έξαλλα πανηγυρίστηκε το 2-2 του Ηρακλή με την Ξάνθη από τους ανθρώπους των φιλοξενούμενων

62' Καλό φάουλ του Μετίν, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Λεβαδειακού

61' Κίτρινη κάρτα στον Μασάδο

60' Την ελπίδα που έδωσε ο Ηρακλής στον Λεβαδειακό, μειώνοντας σε 2-1 την Ξάνθη, έσβησε αμέσως η Λάρισα με το γκολ της ισοφάρισης. Οι Βοιωτοί βέβαια θέλουν μη νίκη των Ακριτών επί του "γηραιού" και δική τους επικράτηση

59' Κίτρινη κάρτα στον Ααράμπ

58' ΓΚΟΛ Η ΛΑΡΙΣΑ, 1-1! Ο Κυριακίδης με μακρινό, συρτό σουτ ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους

55' Φάουλ του Αμπουχατζίρα λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα απευθείας στην αγκαλιά του Βαγιέχο

46' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κουζέν στη θέση του Σιατραβάνη

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

25' Η ομάδα του Δημήτρη Φαράντου κάνει τη "δουλειά" της, αλλά η Ξάνθη προηγείται πλέον 2-0 του Ηρακλή και ο υποβιβασμός γίνεται ακόμα πιο ορατός

23' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-1! Ο Σερζίνιο ύστερα από κάθετη πάσα του Μασάδο, έφτασε απέναντι από τον Σωτηρίου και με ψύχραιμο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του

16' Κάθετη πάσα του Ναπολεόνι στον Μπάρκογλου, ο οποίος απέναντι από τον Σωτηρίου σουτάρει ψηλά άουτ

10' "Ψυχρολουσία" στον πάγκο του Λεβαδειακού μόλις πληροφορήθηκαν το γκολ της Ξάνθης στο "Καυτανζόγλειο". Πλέον οι Βοιωτοί δεν σώζονται ούτε με νίκη

8' Νέο κόρνερ από τον Μετίν, ο Ααράμπ έπιασε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ

6' Δοκάρι για τη Λάρισα. Ο Κολοβέτσιος με καρφωτή κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Μετίν έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας του Βαγιέχο