Αγγλία

LIVE: Λίβερπουλ-Τσέλσι 0-2 (Τελικό)

.

90+4' Λήξη αγώνα

90+2' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Τζο Κόουλ στη θέση του Ανελκά

88' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Καλού αφήνει τη θέση του στον Ζιρκόφ

87' Κίτρινη στον Μασεράνο

80' Διαγώνιο σουτ του Ανελκά, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Ρέινα

79' Φάουλ του Μπάλακ, αποκρούει με γροθιές ο Ρέινα

77' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ενγκόγκ αντικαθιστά τον Ακουιλάνι

67' Σουτ του Μαλουντά εκτός περιοχής, εξαιρετική απόκρουση του Ρέινα

66' Σέντρα του Μαλουντά από τα αριστερά, προβολή του Ανελκά, δύσκολα σε κόρνερ ο Ρέινα

59' Λάθος του Τέρι, η μπάλα στρώνεται στον Μπάμπελ, αλλά το σουτ του περνάει πολύ πάνω από την εστία του Τσεχ

57' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Αγιάλα αντί του Κάραγκερ

54' ΓΚΟΟΛ Η ΤΣΕΛΣΙ, 0-2! Ο Ανελκά βγάζει συρτή σέντρα από τα δεξιά και ο Λάμπαρντ με προβολή διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του

52' Σουτ του Μαλουντά, μπλοκάρει ο Ρέινα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+3' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

42' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπάμπελ στη θέση του Μάξι Ροντρίγκες

40' Κίτρινη κάρτα στον Μπάλακ

36' Φαλτσαριστό σουτ του Λάμπαρντ, η μπάλα ελάχιστα άουτ

33' ΓΚΟΛ Η ΤΣΕΛΣΙ, 0-1! Ο Τζέραρντ γυρίζει λάθος την μπάλα στον Ρέινα, ο Ντρογκμπά την κλέβει και πλασάρει εύστοχα ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους

27' Δυνατό σουτ του Λούκας, η μπάλα πολύ ψηλά πάνω από την εστία της Τσέλσι

26' Κίτρινη κάρτα στον Μαλουντά

20' Από τα άκρα προσπαθούν να επιτεθούν πλεόν και οι δύο ομάδες. Λίγα τα σουτ και πολλές οι σέντρες

11' Εξαιρετικό σουτ από τον Ακουιλάνι, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Τσεχ και καταλήγει άουτ

9' Νέο σουτ για την Τσέλσι εκτός περιοχής, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ρέινα

7' Ο Μαλουντά σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ

3' Μακρινό και συρτό σουτ του Μασεράνο, η μπάλα κοντράρει και περνάει λίγο πλάι από το δεξί δοκάρι του Τσεχ

1' Σουτ του Λάμπαρντ εκτός περιοχής, η μπάλα κατλήγει άουτ

1' Έναρξη αγώνα

Οι συνθέσεις:

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ (Ράφα Μπενίτεθ): Ρέινα, Άγγερ, Κυργιάκος, Κάραγκερ (57' Αγιάλα), Ακουιλάνι (77' Ενγκόγκ), Τζέραρντ, Μπεναγιούν, Μάξι (42' Μπάμπελ), Μασεράνο, Λούκας, Κάουτ

ΤΣΕΛΣΙ (Κάρλο Αντσελότι): Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Α.Κόουλ, Τέρι, Άλεξ, Λάμπαρντ, Μπάλακ, Μαλουντά, Ντρογκμπά, Καλού (88' Ζιρκόφ), Ανελκά (90+2' Λήξη αγώνα)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Άλαν Γουίλι
ΓΗΠΕΔΟ: Άνφιλντ