Live: ΠΑΟΚ-Άρης 2-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στο μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Άρη για τη δεύτερη αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας. Προηγούνται 2-0 οι γηπεδούχοι με εκπληκτικό γκολ του Ίβιτς στο 26' και του Σαβίνι δέκα λεπτά αργότερα. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα.

90+3 Λήξη αγώνα

90+1' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης στη θέση του Βιεϊρίνια

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

88' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαλεζάς αντικαθιστά τον Μουσλίμοβιτς

86' Κίτρινη κάρτα βλέπουν Λαμπριάκος και Χαλκιάς.

84' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Φιλομένο.

83' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Λαμπριακός στη θέση του Κάμπορα

71' Πολύ ωραία εκτελεσμένο φάουλ από τον Λίνο, διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σηφάκης.

71' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Πρίττας.

70' Πρώτη (!) τελική προσπάθεια του Άρη προς την εστία από κεφαλιά του Κόκε.

69' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μουσλίμοβιτς να σουτάρει άουτ στην αντεπίθεση.

66' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κόκε αντί του Αντού.

64' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Νασούτι.

62' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κοντρέρας.

61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φιλομένο θα πάρει τη θέση του Ίβιτς.

60' Λάθος γύρισμα του Φερνάντεζ, ο Βιεϊρίνια βγαίνει τετ-α-τετ με τον Σηφάκη, ο οποίος βγαίνει νικητής.

57' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Χαβίτο μπαίνει αντί του Μεριέμ

52' Καλό σουτ από τον Βιεϊρίνια από μακριά, η μπάλα φεύγει άουτ.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

38' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γκαρσία.

36' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΠΑΟΚ! Ο Σορλέν εκτελεί κόρνερ και ο Σαβίνι με προβολή, κάνει το 2-0.

35' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Μπαλιά του Λίνο και προσπάθεια του Μουσλίμοβοτς με το "τακουνάκι", διώχνει σε κόρνερ ο Σηφάκης.

26' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Ο Ίβιτς με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση στην καρδιά της περιοχής, μετά από σέντρα ακριβείας του Βιεϊρίνια, ανοίγει το σκορ.

Συμπληρώνονται 25 λεπτά παιχνιδιού στην Τούμπα και οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουν αυξήσει την πίεση που ασκούν προς την εστία του Άρη.

20' Χτύπημα φάουλ του Ίβιτς από καλή θέση στον άξονα, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

14' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σαβίνι.

Δυνατές μονομαχίες και σκληρά μαρκαρίσματα στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Προσπαθούν οι γηπεδούχοι να πάρουν τα ηνία του αγώνα.

5' Σκληρό φάουλ του Ίβιτς στον Μεριέμ. Κίτρινη κάρτα για τον παίκτη του ΠΑΟΚ αλλά και στον Νέτο του Άρη για κάποιες αψιμαχίες που ακολούθησαν.

3' Τρομερό χτύπημα φάουλ του Γκαρσία από πλάγια δεξιά, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη.

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ (Σάντος): Χαλκιάς, Γκαρσία, Βιτόλο, Τσιρίλο, Σορλέν, Μουσλίμοβιτς (88' Μαλεζάς), Κοντρέρας, Λίνο, Βιεϊρίνια, Ίβιτς (61' Φιλομένο), Σαβίνι.

ΑΡΗΣ (Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Ρονάλντο, Φερνάντες, Αντού (66' Κόκε), Τζόνσον, Νασούτι, Μεριέμ (57' Χαβίτο), Κάμπορα (83' Κάμπορα), Βανγκέλι, Πρίττας.

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Αχαΐας). Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Καρσιώτης (Κορινθίας)