Γ' Εθνική

Βύζας Μεγάρων-Τρίκαλα 0-2 (Τελικό)

.

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτή την ώρα το μπαράζ του Βύζαντα Μεγάρων με τα Τρίκαλα, το οποίο θα «αποφασίσει» ποια ομάδα θα συνοδέψει τις Καλλιθέα και Βέροια στη Β' Εθνική.

90'+4' Λήξη του αγώνα.

90'+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ! Ο Ενόκ στην αντεπίθεση βρίσκει για δεύτερη φορά δίχτυα και κάνει το 2-0!

90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

87': Ο Καφαντάρης βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή, πιάνει το δυνατό σουτ, όμως η μπάλα περνάει δίπλα από τη συμβολή των δοκαριών του Τόλιου!

85' - Αλλαγή για τα Τρίκαλα: Ο Καρράς στη θέση του Κοιλιάρα

80': Ο Μίνγκας κάνει ωραία ενέργεια και "στρώνει" στον Χρυσάφη, όμως το δυνατό σουτ που έπιασε εκείνος πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

79' - Αλλαγή για τον Βύζαντα: Ο Καφαντάρης στη θέση του Αντωνόπουλου

76' - Αλλαγή για τον Βύζαντα: Ο Καραμπλάκας αντικαθιστά τον Αρκουμάνη

69' - Αλλαγή για τα Τρίκαλα: Ο Γιώτας περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου και σε αυτόν μπαίνει ο Μαϊστρέλλης

59' - Αλλαγή για τον Βύζαντα: Ο Ρούσσος στη θέση του Μαζιώτη

58' - Αλλαγή για τα Τρίκαλα: O Xρυσάφης αντικαθιστά τον Σαββίδη

50' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΑ ΤΡΙΚΑΛΑ!: Μετά από όμορφο συνδυασμό των Τρικαλινών, η μπάλα έφτασε στον Μίνγκα, αυτός σέντραρε "στην καρδιά" της άμυνας του Βύζαντα κι εκεί ο Ενόκ με κοντινό πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ!

46': Έναρξη του β' μέρους

45'+2': Λήξη του ημιχρόνου

39': Ο Βύζας διατηρεί μια ελαφρά υπεροχή και δημιουργεί προϋποθέσεις για γκολ, ωστόσο τα Τρίκαλα ήταν εκείνα που έχασαν την καλύτερη ευκαιρία μέχρι στιγμής, στην αντεπίθεση του 18' με τον Ενόκ

26': Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Στρατάκη, ο Λισγάρας πιάνει την κεφαλιά -η οποία, περνάει επίσης πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

20': Ωραίο σουτ του Στρατάκη, υπό καλές προϋποθέσεις, η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τόλιου

18': Εξαιρετική αντεπίθεση των Τρικάλων, ο Ενόκ βγαίνει τετ α τετ με τον Ούλμαν, όμως το σουτ που επιχειρεί καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων!

13': Η πρώτη ευκαιρία του παιχνιδιού από τον Βύζαντα! Μετά από σέντρα του Ντούνη, ο Ατματζίδης έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Τόλιος απέκρουσε σε κόρνερ

11': Κίτρινη κάρτα στον Ντούνη

10': Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με το άγχος που διακρίνει τις δύο ομάδες να μην επιτρέπει τη δημιουργία καλών φάσεων μπροστά στις δύο εστίες

1': Έναρξη του αγώνα

*Περισσότεροι από 7.000 φίλοι των δύο ομάδων -αλλά και αρκετοί ουδέτεροι- έχουν δημιουργήσει εξαιρετική ατμόσφαιρα στη Ν. Σμύρνη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Δημήτρης Αρναούτης): Ούλμαν, Ιωάννου, Αρκουμάνης, Ράσιτς, Ντούνης, Ατματζίδης, Μαζιώτης, Αντωνόπουλος, Λισγάρας, Όκουε, Στρατάκης

Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ (Σάββας Παντελίδης): Τόλιος, Τροΐρης, Κοιλιάρας, Γεωργίου, Γιώτας, Θεοδωσιάδης, Τελκίνσκι, Σαββίδης, Μίνγκας, Μανουσάκης, Ενόκ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τάσος Κάκος (Κέρκυρας)
ΒΟΗΘΟΙ: Δάλλας, Τάτσης (Ηπείρου)