Live: Ατρόμητος-Παναθηναϊκός 1-1 (Τελικό)

Το πετυχημένο ντεμπούτο του Γκοβού και το άμεσο… άνοιγμα του λογαριασμού του είναι τα μόνα που θα κρατήσει από το πρώτο φιλικό του στην Ελλάδα ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, με τον Γάλλο να ισοφαρίζει (34') το γκολ του Περόνε (24' πεν.) και να αποτελεί «όαση» στη μέτρια εμφάνιση που οι πολλές απουσίες υποχρέωσαν την ομάδα του Νιόπλια.

Το πετυχημένο ντεμπούτο του Γκοβού και το άμεσο… άνοιγμα του λογαριασμού του είναι τα μόνα που θα κρατήσει από το πρώτο φιλικό του στην Ελλάδα ο Παναθηναϊκός.

Οι «πράσινοι» ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, με τον Γάλλο να ισοφαρίζει (34') το γκολ του Περόνε (24' πεν.) και να αποτελεί «όαση» στη μέτρια εμφάνιση που οι πολλές απουσίες υποχρέωσαν την ομάδα του Νιόπλια.

90'+3': Λήξη του αγώνα

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Φοβερό χτύπημα φάουλ από τον Καραλή, η μπάλα θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι του Φερνάντεζ.

85' - Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Λέτο και Καντέ δίνουν τη θέση τους στον Σταμπολζίεφ και τον Μαυρία.

83' Σουτ του Τάτου, κανένα πρόβλημα για τον Φερνάντεζ.

79' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Νεμπεγλέρα.

77' - Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Στις θέσεις των Σισέ, Γκοβού και Μπουμσόνγκ περνούν οι Μάντζιος, Πετρόπουλος και Μελίσσης

74' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Καραλής αντικαθιστά τον Φαβάλι

68' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Ολιβέιρα στη θέση του Νάστου

64': Ο Σαγκανόφσκι εκμεταλλεύεται λάθος του Μπουμσόνγκ και πιάνει το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, όμως ο Φερνάντεζ αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ

62' - Αλλαγές και για τον Ατρόμητο: Οι Μπρίτο και Σφακιανάκης αντικαθιστούν τους Περόνε και Σαρμιέντο αντίστοιχα

62' - Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Στις θέσεις των Σαριέγκι, Σεϊταρίδη και Κλέιτον πέρασαν οι Μπιάρσμιρ, Γκάμπριελ και Μαρίνος

60' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Σαγκανόφσκι στη θέση του Καραγκούνη

56': Μετά την εκτέλεση του κόρνερ και σύγχυση στην περιοχή, ο Λέτο πιάνει το συρτό σουτ, όμως η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Μιχαηλίδη

54': Ωραίος συνδυασμός των Κλέιτον και Λέτο καταλήγει σε "σκαστό" σουτ του πρώτου που αποκρούστηκε δύσκολα από τον Μιχαηλίδη σε κόρνερ

46': Έναρξη του β' μέρους

46' - Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Φερνάντεζ αντικατέστησε τον Καρνέζη και θα ντεμπουτάρει με την πράσινη φανέλα

45'+2': Λήξη του ημιχρόνου

44': Από την εκτέλεση του κόρνερ, ο Σισέ πιάνει το μονοκόμματο σουτ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Μιχαηλίδης είναι και πάλι εκεί και αποκρούει με τα πόδια στην κλειστή γωνία

43': Ο Λέτο, με ωραία ατομική ενέργεια, φτάνει έξω από την περιοχή, πιάνει το σουτ με το δεξί και αναγκάζει τον Μιχαηλίδη να πέσει και να απομακρύνει σε κόρνερ

39': Μετά από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Μελισσάς πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καρνέζη

34' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!: Ο Γκοβού επωφελείται από λάθος γύρισμα του Τάτου, προχωράει και με ωραίο χαμηλό σουτ -υπό πίεση- με το αριστερό, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Μιχαηλίδη!

30': Μετά από εκτέλεση κόρνερ και απομάκρυνση από τους αμυντικούς των γηπεδούχων, ο Ζιλμπέρτο έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

25' - Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Στη θέση του Καμαρά -που δείχνει να αντιμετωπίζει ενοχλήσεις- πέρασε ο Τάτος

24' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!: Ο Περόνε ανέλαβε την εκτέλεση και με πλασέ στην αριστερή γωνία του Καρνέζη -που έπεσε από την άλλη- άνοιξε το σκορ!

23' - ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!: Μετά από σύγχυση στην περιοχή, ο Καντέ μάρκαρε τον Μπαζίνσκι και ο διαιτητής Τσινιάρης έκρινε πως υπάρχει παράβαση

13': Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι -σε χέρι του Σιμάο, έπειτα από σουτ του Καμαρά- όμως ο διαιτητής θεώρησε ακούσια την παράβαση

11': Ατομική ενέργεια του Καμαρά μέσα στην περιοχή καταλήγει σε σουτ -υπό την πίεση του Μπουμσόνγκ- που εξουδετερώνεται στη δεξιά γωνία από τον Καρνέζη

4': Ο Περόνε βρίσκει χώρο έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, πιάνει το χαμηλό σουτ, όμως η μπάλα περνάει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Καρνέζη

2': Νωρίς νωρίς η πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κλέιτον, με πολύ ωραία κάθετη μπαλιά, έβγαλε τον Γκοβού τετ α τετ με τον Μιχαηλίδη, όμως η προσπάθεια του Γάλλου να πλασάρει στην κλειστή γωνία έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων!

1': Έναρξη του αγώνα