Τράβηξε… Περόνε ο Σολτάνι!

Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90' και ενώ όλα έδειχναν -βάσει και της εικόνας του ματς στο δεύτερο ημίχρονο- ότι ο Ατρόμητος θα έπαιρνε με το γκολ του Περόνε (63') τους πρώτους του τρεις βαθμούς στη φετινή Σούπερ Λίγκα, ο Σολτάνι ισοφάρισε για τον Ηρακλή σε 1-1 και έδωσε έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του!

Μας πήρε ο ύπνος…

Πολύ δυνατά μπήκαν οι δύο ομάδες στο ματς.

Το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό στο ξεκίνημά του, ωστόσο, ελέω και του βαρύ -λόγω της έντονης βροχόπτωσης- αγωνιστικού χώρου, το τέμπο «έπεσε».

Οι γηπεδούχοι είχαν μία ελαφριά πρωτοβουλία των κινήσεων, οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη, όμως, αμύνονταν σωστά και δεν επέτρεπαν στους αντιπάλους τους να φανούν απειλητικοί.

Τα σουτ των Μελισσά (15') και Μπαζίνσκι (43') «έβγαλε» ο Ελευθερόπουλος και χωρίς κάποια άλλη σημαντική φάση, το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε.

…αλλά ξυπνήσαμε

Ο Ατρόμητος διατήρησε τα «ηνία» και στο δεύτερο ημίχρονο, σε αντίθεση με το πρώτο, όμως, οι Περιστεριώτες δημιουργούσαν επικίνδυνες φάσεις.

Ο ρυθμός -γενικά- ανέβηκε, με την ομάδα του Γιώργου Δώνη να έχει σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει. Εν τέλει, τη λύση για τους γηπεδούχους την έδωσε ο Εμάνουελ Περόνε, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 63', έπειτα από πολύ όμορφη, κάθετη πάσα του Μπρίτο.

Ο Ηρακλής δεν άλλαξε τακτική, συνέχισε να αμύνεται και απλά, περίμενε να «αρπάξει» την όποια ευκαιρία του δινόταν… Και τα κατάφερε! Στο 89', σαν «από μηχανής θεός», ο Σολτάνι, που είχε εντυπωσιάσει και στο ματς με τον Ολυμπιακό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, «έγραψε» με εξαιρετική προσπάθεια και σουτ το 1-1, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.