SKODA Ξάνθη-Πανιώνιος 1-1 (Τελικό)

Στα Πηγάδια αναμετρώνται SKODA Ξάνθη και Πανιώνιος. Οι Ακρίτες προέρχονται από την πολύ καλή εμφάνιση και ισοπαλία 1-1 με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, ενώ οι «κυανέρυθροι» από την ήττα-σοκ 1-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου στη Νέα Σμύρνη. Δεύτερο ημίχρονο στο ματς, 1-1 το σκορ. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr.

Στα Πηγάδια αναμετρώνται SKODA Ξάνθη και Πανιώνιος.

Οι Ακρίτες προέρχονται από την πολύ καλή εμφάνιση και ισοπαλία 1-1 με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, ενώ οι «κυανέρυθροι» από την ήττα-σοκ 1-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου στη Νέα Σμύρνη.

Δεύτερο ημίχρονο στο ματς, 1-1 το σκορ.

95' Λήξη του αγώνα.

94' Αλλαγή σκοπιμότητας για τον Πανιώνιο. Ο Μπάλαμπαν δίνει τη θέση του στον Σουλεϊμάν Όμο.

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ριέρα. Ο Πανιώνιος με εννέα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, αφού ο Ισπανός δέχθηκε ανούσια δεύτερη κίτρινη για καθυστέρηση.

88' Προσπαθούν οι γηπεδούχοι να πετύχουν το γκολ της νίκης, αλλά οι προσπάθειές τους παραμένουν ημιτελείς.

83' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Τη θέση του Βαζ Τε πήρε ο Σαλαλί.

70' Κίτρινη κάρτα στον Κουμόρτζι, για μαρκάρισμα στον Βασιλακάκη.

64' Αλλαγή για την Ξάνθη, στη θέση του Μπούγκα ο Πόι.

56' Αλλαγή για την Ξάνθη, στη θέση του Στρμπα ο Μπεκαμένγκα.

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ, 1-1!!! Ευστοχεί από τα 11 βήματα ο Μαρσελίνιο.

50' Πέναλτι για την Ξάνθη! Το κέρδισε ο Βασιλακάκης από τον Βαρό.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Γουνδουλάκη πέρασε ο Κοντοές.

45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Κίτρινη κάρτα στον Λάτκα.

44' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Μπούγκα να σουτάρει από δεξιά και τον Μάχο να διώχνει δύσκολα με το πόδι.

36' Δεύτερη κίτρινη για τον Τσότσαλιτς, με 10 συνεχίζει ο Πανιώνιος!

29' Κίτρινη κάρτα στον Τσότσαλιτς.

25' Σουτ του Μπούγκα από μακρινή απόσταση, η μπάλα έφυγε άουτ.

24' Δυνατό σουτ του Μαρσελίνιο, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

24' Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη, πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Κωστούλας και στη θέση του πέρασε ο Μπόατενγκ.

21' Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα για σκληρό μαρκάρισμα, αλλά και στον Γκλέισον για διαμαρτυρία.

13' Κίτρινη κάρτα στον Βαζ Τε.

12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ, 1-0!!! Καταπληκτικό γκολ από τον Ριέρα, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα της Ξάνθης και με φοβερό, ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή του Γκσπούρνινγκ, άνοιξε το σκορ για τους «κυανέρυθρους»!

1' Έναρξη του αγώνα.

- Καλή παράδοση έχει δημιουργήσει ο Πανιώνιος στην Ξάνθη τα τελευταία τέσσερα χρόνια, με δύο νίκες (πέρυσι 2-1 και το 2007-2008 με το ίδιο σκορ) και δύο ισοπαλίες. Ωστόσο, η θρακιώτικη ομάδα υπερτερεί στην προϊστορία ως γηπεδούχος, με 11 νίκες, 4 ισοπαλίες και 4 ήττες στις 19 αναμετρήσεις που έχουν διεξαχθεί.