ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-4 (Τελικό)

.

90'+4' Λήξη του αγώνα

85' ΓΚΟΟΟΛ!!! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζόρτζεβιτς η μπάλα πέρασε από το τείχος και κατέληξε στη δεξιά γωνία του Καρακούτση

82' Τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στην θέση του Ντάνι πέρασε ο Χοβνανισιάν

74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανηλειακό. Ο Μπρης μπήκε από τα δεξιά, έκανε το σουτ αλλά ο Νικοπολίδης απέκρουσε θεαματικά

70' Στη θέση του Μάριτς περνά ο Μπαμπαγκίντα

68' Τελευταία αλλαγή για τον Πανηλειακό. Στη θέση του Πελέκη πέρασε ο Σπανός

61' Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Οκκά πέρασε ο Ντακόλ

58' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Πανηλειακό, καθώς το φαλτσαριστό σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Νικοπολίδη

57' Σέντρα του Κωστούλα από τα δεξιά, ο Ντάνι πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα άουτ

55' Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Ο Δημητρακόπουλος περνά στη θέση του Δαλαντέρα

46' Πρώτη αλλάγή για τον Πανηλειακό, ο Λιοσάτος στη θέση του Ζαγοριανού

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45'+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

44' ΓΚΟΟΛ!!! Κόρνερ του Μάριτς από τα δεξιά, ο Ντάνι με ωραία κίνηση μέσα την περιοχή κατεβάζει τη μπάλα με το στήθος και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 3-0

42' Δυνατό σουτ του Τζόρτζεβιτς έξω από την περιοχή, όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων θα στείλει την μπάλα κόρνερ

41' Ο Καρακούτσης, προλαβαίνει στην έξοδο που επιχείρησε τον Μάριτς, ο οποίος ήταν έτοιμος να απειλήσει την εστία τουν γκολκίπερ του Πανηλειακού

36' Εκτέλεση κόρνερ του Μάριτς από τα δεξιά, ο Καφές πήρε την κεφαλιά από καλή θέση, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

30' Οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν να πιέζουντους αντιπάλους τους, αλλά ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αισθητά

20' Κίτρινη κάρτα στον Γουβαλάρη

18' ΓΚΟΟΟΛ!!! Καταπληκτική ενέργεια του Ντάνι από αριστερά, που μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση με δυνατό σουτ σημάδεψε την κλειστή γωνία του Καρακούτση, κάνοντας το 0-2 για τους ερυθρόλευκους, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού σε επίσημη διοργάνωση

16' ΓΚΟΟΟΛ!!! Κάθετη μπαλιά του Μπουλούτ στον Οκκά μέσα στην περιοχή ο επιθετικός του Ολυμπιακού πλασάρει άψογα με το δεξί και ανοίγει το σκορ

14' Σέντρα του Τζόρτζεβιτς μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων ο Καφές έκανε το σουτ και ο Καρακούτσης απέκρουσε σε κόρνερ

13' Σουτ του Δαλαπέρα από γωνιακή θέση μέσα από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

12' Οι φιλοξενούμενοι έχουν επιβάλλει το ρυθμό τους και έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων

7' Σουτ του Οκκά μετά τις κόντρες που έγιναν σε φάουλ που εκτέλεσε ο Τουρέ και η μπάλα πέρασε άουτ

5' Αναγνωριστικό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν την πρωτοβουλία στο χώρο του κέντρου

1' Έναρξη του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τροντ Σόλιντ): Νικοπολίδης, Καφές, Κωστούλας, Μπουλούτ, Σούρερ, Τουρέ, Στολτίδης, Τζόρτζεβιτς, Ντάνι, Μάριτς, Οκκάς

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: (Γιάννης Νταλακούρας): Καρακούτσης, Κωλοτούρος, Κολόκας, Ρεπετσάς, Γουβαλάρης, Καράμπελας, Πελέκης, Λιβέρης, Δαλαντέρας, Ζαγοριανός, Μπρης

Διαιτητής: Δέτσης Δημήτρης (Αθήνας)