Live: Πανσερραϊκός-Κέρκυρα 0-2 (Τελικό)

Με τον συνήθη ύποπτο, Ντένις Επστάιν να βρίσκει για 5η φορά δίχτυα την εφετινή περίοδο, η Κέρκυρα προηγείται 1-0 του Πανσερραϊκού. Δυνατά έχουν μπει οι γηπεδούχοι στο β' ημίχρονο. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του ματς

Με τον Ντένις Επστάιν να φτάνει τα πέντε γκολ στο πρωτάθλημα, η Κέρκυρα απέδρασε με το διπλό (2-0) από την έδρα του μαχητικού Πανσερραϊκού, που άξιζε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Δημήτρης Ιωάννου πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, σφραγίζοντας την νίκη.

Τουλάχιστον προσωρινά, οι «Φαίακες» του Μπάμπη Τεννέ βρίσκονται στην 3η θέση της Σούπερ Λίγκας, αφού έχουν συγκεντρώσει 12 πόντους, σε επτά αγώνες.

90+4' Λήξη της αναμέτρησης.

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ, 2-0! Δράστης ο Δ. Ιωάννου με σουτ σε κενή εστία.

85' Κίτρινη κάρτα στον Γκουστάβο.

82' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μακρυδημήτρης αντικατέστησε τον Καλαντζή.

77' Κίτρινη κάρτα στον Μπέλιτς.

76' Κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου.

75' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Γιάντσης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο αντί του Τσίγκα.

74' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Ανάκογλου αντικατέστησε τον Σουμπίνιο.

72' Ο Καλαντζής σουτάρει με δύναμη από καλή θέση, η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

70' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.

63' Κίτρινη κάρτα στον Μακρή.

59' Εξαιρετική ατομική ενέργεια από τον Σουμπίνιο που σουτάρει, επεμβαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Κωνσταντόπουλος.

54' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Η. Ιωάννου πήρε την θέση του Φλαβίνιο.

50' Ο Κοντοδήμος διώχνει στη γραμμή την κεφαλιά του Παπάζογλου. Σπουδαία ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό προκειμένου να φέρει το ματς στα ίσια.

49' Ο Λεοζίνιο σούταρε άουτ, 7-2 οι τελικές προσπάθειες.

47' Κίτρινη κάρτα στον Καλαντζή, για ένα σκληρό φάουλ στον Σουμπίνιο.

46' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Γεωργιάδης αντικατέστησε τον Αμπουμπακάρι.

46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο.

Με τον συνήθη ύποπτο, Ντένις Επστάιν να βρίσκει για 5η φορά δίχτυα την εφετινή περίοδο, η Κέρκυρα προηγείται 1-0 του Πανσερραϊκού. Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το α’ ημίχρονο.

45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

34' Πιο γρήγορο πλέον το παιχνίδι, κάτι που ωφελεί την Κέρκυρα, η οποία βγαίνει στην κόντρα σε κάθε ευκαιρία.

25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ, 1-0! Μακρινή μπαλιά του Στολτίδη, βγαίνει στην αντεπίθεση ο Επστάιν και αφού περνάει τον Ράντμαν, πλασάρει εύστοχα.

20' Απόλυτη ισορροπία στην κατοχή της μπάλας (50%-50%).

10' Συχνές οι διακοπές στο παιχνίδι, δεν υπάρχει ρυθμός.

7' Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λεοζίνιο, ο Νταλέ έπιασε την κεφαλιά, κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

1' Σουτάρει ο Τσίγκας, σε ετοιμότητα ο Ράντμαν.

1' Έναρξη του αγώνα. Στη σέντρα η Κέρκυρα.

Πανσερραϊκός (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Ράντμαν, Παπάζογλου, Παντελιάδης, Αμπουμπακάρι (46' Γεωργιάδης), Άμο, Κάστρο, Σουμπίνιο (74' Ανάκογλου), Μπέλιτς, Νταλέ, Μαβένε, Λεοζίνιο.
Στον πάγκο: Νόβοτα, Βοσκόπουλος, Γαλανόπουλος, Τριανταφύλλου, Τάντιτς.

Κέρκυρα (Μπάμπης Τεννές): Κωνσταντόπουλος, Βενέτης, Στολτίδης, Καλαντζής (82' Μακρυδημήτρης), Φλαβίνιο (54' Η. Ιωάννου), Τσίγκας (75' Γιάντσης) Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Επστάιν, Μακρής.
Στον πάγκο: Αποστολίδης, Ιωάννου Δ., Δεινόπαππας, Μάρκοβιτς.

Διαιτητής: Χαραλαμπίδης (Καβάλας)
Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορίνθου), Κωσταράς (Αιτ/νιας)
Γήπεδο: Δημοτικό Σερρών

* Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για πρώτη φορά στην πρώτη κατηγορία.

* Σε επίπεδο Β’ Εθνικής, ο Πανσερραϊκός μετράει τέσσερις νίκες, ενώ η Κέρκυρα μία.