Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Βόλου 2-2 (Τελικό)

Με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός ήρθε ισόπαλος 2-2 με τον Ολυμπιακό Βόλου στις Σέρρες. Μάρτιν και Ούμπιντες με πέναλτι τα γκολ για τους φιλοξενούμενους, Μπέλιτς και Λεοζίνιο τα γκολ των γηπεδούχων.Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr εξέλιξη του αγώνα.

90' Λήξη της αναμέτρησης.

86' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Ασλανίδης παίρνει τη θέση του Μπέλιτς.

83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μαρτίν αφήνει τη θέση του στον Καπετάνο.

81' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό 2-2. Ο Λεοζίνιο θα ευστοχήσει από την άσπρη βούλα.

79' Πέναλτι για τις Σέρρες

75' Αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Ζαραδούκας, μέσα ο Κάστρο.

71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β.. Ο Μπρέσκα θα φύγει πίσω από την πλάτη των αμυντικών, θα προσπαθήσει να κρεμάσει τον Ράντμαν, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το δοκάρι των Σερρών.

67' Πιέζει ο Πανσερραϊκός που ψάχνει την ισοφάριση.

62' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ1-2. Ο Αλβάρεζ θα κάνει όμορφη σέντρα από δεξιά και ο Μπέλιτς με κεφαλιά θα μειώσει το σκορ.

59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μπρέσκα θα περάσει στην θέση του Σολάκη.

57' Κίτρινη στον Ζαραδούκα.

55' Σουτ του Ούμπιντες από πλάγια δεξιά, πολύ δύσκολα σε κόρνερ ο Ράντμαν.

53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Β. Ο Αλβάρεζ θα βρεθεί απεναντι στον Ράντμαν ο οποίος θα διώξει το πλασέ, στην επαναφορά ο Μόνχε προ κενής εστίας θα αστοχήσει.

48' Κίτρινη στον Ούμπιντες για φάουλ στον Γεωργιάδη.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Πιο αποτελεσματική η ομάδα του Βόλου, προηγείται 2-0 μέσα στις Σέρρες με γκολ των Μαρτίν και Ουμπίντες με πέναλτι.

46' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

45΄ Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

45' ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ 0-2. Ο Ούμπιντες θα ευστοχήσει από την άσπρη βούλα.

44' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό Βόλου από καθαρή αντροπή του Βοσκόπουλου πάνω στον Σολάκη.

40' Καλύτεροι οι γηπεδούχοι σε αυτό το τελευταίο δεκάλεπτο.

39' Διαγώνιο συρτό σουτ του Νταλέ από σέντρα του Μπέλιτς, η μπάλα θα περάσει λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο του Γιακούποβιτς. Η καλύτερη ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

34' Κεφαλιά του Νταλέ, δεν ανησυχεί ο Γιακούποβιτς.

27' Πολύ καλύτερα στέκεται ο Ολυμπιακός Β. και είναι δίκαια μπροστά στο σκορ.

18’ Σουτ του Λεοζίνιο, θα μπλοκάρει εύκολα ο Γιακούποβιτς.

12' Κίτρινη στον Παντελιάδη για σκληρό μαρκάρισμα.

10’ ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ 0-1. Ωραία προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους, όταν μετά από συνδυασμό Σολάκη και Ουμπίντες,ο τελευταίος θα βρει τον Μαρτίν που θα πλασάρει σωστά και θα ανοίξει το σκορ.

7’ Σουτ του Ουμπίντες θα μπλοκάρει ο Ράντμαν.

5' Ακυρώνεται σωστά γκολ για τον Ολυμπιακό Βόλου. Μετά από φάουλ, ο Σολάκης θα βρεθεί εκτεθειμένος μπροστά από τους αμυντικούς του Πανσερραϊκού και έτσι το γκολ που θα σημειώσει, ορθώς θα ακυρωθεί.

4' Πρώτη καλή φάση για τους φιλοξενούμενους. Μετά από φάουλ, ο Μόνχε θα βρεθεί στο σημείο του πέναλτι, ο Ράντμαν όμως θα εξουδετερώσει την κεφαλιά του.

1' Έναρξη του αγώνα. Στην σέντρα η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου.

Πανσερραϊκός (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Ράντμαν, Αλβάρεζ, Παντελιάδης, Γεωργιάδης, Βοσκόπουλος, Κάστρο, Σουμπίνιο, Μπέλιτς(87' Ασλανίδης), Νταλέ, Μαβένε, Λεοζίνιο

Στον πάγκο οι Νόβοτα, Ασλανίδης, Μουσικάκης, Τριανταφύλλου, Ανάκογλου, Βλασόπουλος, Γαλανόπουλος

Ολυμπιακός Βόλου (Σάκης Τσιώλης): Γιακούποβιτς, Τομάς, Μαρτίν (83' Καπετάνος), Αλβάρεζ, Ζαραδούκας (75' Κάστρο), Ντολεζάι, Ζέλεσι, Ρόκας, Ουμπίντες, Μόνχε, Σολάκης (59' Μπρέσκα)

Στον πάγκο οι Ρόκα, Καπετάνος, Φρατζιπάνε, Ρίκκα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλόπουλος (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφωνας (Κέρκυρας), Γεωργιάδης (Κοζάνης)

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Σερρών

Οι νέοι είναι… ωραίοι! Αν και «φρέσκοι» στη Superleague, Σερραίοι και Βολιώτες μόνο «ψαρωμένοι» δεν μοιάζουν.

Τρεις νίκες στα πέντε τελευταία οι μεν (Πανσερραϊκός), τέσσερις αγωνιστικές αήττητοι οι δε (Ολυμπιακός Β.) και άντε να προβλέψεις ποιος θα φύγει… προσγειωμένος από τη μεταξύ τους κόντρα!

*Αήττητος παραμένει ο Πανσερραϊκός από τον αντίπαλό του στις Σέρρες και σπάνια δεν βγαίνει νικητής όποτε τον υποδέχεται. Σε 17 αγώνες η ομάδα των Σερρών έχει 15 νίκες και 2 ισοπαλίες.