Βόλεϊ

«Φωνάζει» ο Παναθηναϊκός για την υπέρβαση που στέρησε τη νίκη επί του Ολυμπιακού (video)

Σοβαρά παράπονα για τον καταλογισμό υπέρβασης της Φιλντ στη φάση που θα έκρινε το ματς υπέρ του Παναθηναϊκού απέναντι στον Ολυμπιακό έχουν οι άνθρωποι των «πράσινων».

Για αλλοίωση αποτελέσματος κάνουν λόγο οι άνθρωποι της ομάδας βόλεϊ γυναικών του Παναθηναϊκού στον αγώνα με τον Ολυμπιακό.

Οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν 3-2 των «πράσινων» στο ντέρμπι της έβδομης αγωνιστικής Α1 Γυναικών, αλλά οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν γιατί με το σκορ υπέρ τους 26-25 στο τέταρτο σετ και ενώ είχαν ματς μπολ, η διαιτητής Ειρήνη Μουλά είδε υπέρβαση της Φιλντ. Ο Ολυμπιακός πήρε το σετ με 31-29 και επικράτησε στο πέμπτο κατακτώντας τη νίκη.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Δημήτρης Καζάζης, τόνισε: «Ο Παναθηναϊκός άξιζε τη νίκη. Το λάθος του διαιτητή ήταν καθοριστικό, γιατί θα γινόταν το 3-1 και θα κερδίζαμε το παιχνίδι. Δεν το λέω αυτό για δικαιολογία, αλλά ήταν σημαντικό. Θα το δει το βράδυ και θα καταλάβει το λάθος του».