Πορτογαλία

Μήτρογλου από την αρχή, μέχρι το… τέλος!

Με τον Κώστα Μήτρογλου να σκοράρει δις, έχοντας τον πρώτο και τον… τελευταίο λόγο στο ματς, η Μπενφίκα νίκησε 3-1 την Τσάβες.

Ασταμάτητος ο Κώστας Μήτρογλου!

Ο Έλληνας επιθετικός ήταν πρωταγωνιστής για την Μπενφίκα και στο ματς με την Τσάβες, την οποία οι «Αετοί» νίκησαν 3-1 και έτσι παρέμειναν μόνοι πρώτοι στη βαθμολογία του πρωταθλήματος της Πορτογαλίας.

Η καλή… μέρα φάνηκε από νωρίς για τον διεθνή στράικερ, ο οποίος στο 18’ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με τον Μπρεσάν στο 44’ και να διαμορφώνουν το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου. Όμως, στο δεύτερο, η Μπενφίκα μπήκε δυνατά και μόλις στο 50ο λεπτό πέρασε εκ νέου μπροστά με τον Σίλβα, με τον «Μητρογκόλ» να είχε τον τελευταίο… λόγο στο 89’, όπου έγραψε το τελικό 3-1.

Goal Mitroglou K. (1:0) Benfica vs Chaves από GoalHunter1