Γενικά

Γκέλαρε η Ομόνοια

Δεν κατάφερε να επικρατήσει η Ομόνοια στην έδρα της ΑΕ Πάφου και παρόλο που προηγήθηκε στο 15΄ με πέναλτι του Μιχάλη Κωνσταντίνου ισοφαρίστηκε από τον Σιέλη στο 35ο λεπτό. Με αυτή την απώλεια οι φιλοξενούμενοι υποχώρησαν στην τρίτη θέση. νωρίτερα στο ντέρμπι με τον Απόλλωνα.

Δεν κατάφερε να επικρατήσει η Ομόνοια στην έδρα της ΑΕ Πάφου και παρόλο που προηγήθηκε στο 15΄ με πέναλτι του Μιχάλη Κωνσταντίνου ισοφαρίστηκε από τον Σιέλη στο 35ο λεπτό.

Με αυτή την απώλεια οι φιλοξενούμενοι υποχώρησαν στην τρίτη θέση. Ήττα της Ανόρθωσης νωρίτερα στο ντέρμπι με τον Απόλλωνα.

Στο άλλο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα του Σαββάτου Ερμής και Εθνικός Άχνας ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 60΄ όμως δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και δέκα λεπτά αργότερα δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης από τον Ιγκνάτοφ.