Γενικά

Τείνει να της γίνει συνήθεια…

Νέα γκέλα για την Σέλτικ, που κατάφερε για δεύτερη σερί αγωνιστική να χάσει τη νίκη μέσα από τα χέρια της. Την προηγούμενη αγωνιστική «δράστης» ήταν η Νταντί Γ. (με το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις) και σήμερα η εκπληκτική Ινβερνές που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, κατάφερε να γυρίσει τούμπα το παιχνίδι και να ισοφαρίσει μέσα σε 13 λεπτά. Προβλημάτισαν και πάλι οι «καθολικοί» που έμειναν πίσω στην διεκδίκηση του τίτλου.

Νέα γκέλα για την Σέλτικ, που κατάφερε για δεύτερη σερί αγωνιστική να χάσει τη νίκη μέσα από τα χέρια της.

Την προηγούμενη αγωνιστική «δράστης» ήταν η Νταντί Γ. (με το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις) και σήμερα η εκπληκτική Ινβερνές που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, κατάφερε να γυρίσει τούμπα το παιχνίδι και να ισοφαρίσει μέσα σε 13 λεπτά.

Προβλημάτισαν και πάλι οι «καθολικοί» που έμειναν πίσω στην διεκδίκηση του τίτλου.

Νίκη για την Κιλμάρνοκ 2-0 την παραπαίουσα Αμπερντίν, «λευκές» ισοπαλίες στα παιχνίδια Χάμιλτον-Σεντ Μίρεν και Χιμπέρνιαν-Σεντ Τζόνστον.

Το πάθημα της προηγούμενης αγωνιστικής, φαίνεται πως δεν της έγινε μάθημα. Η Σέλτικ αν και βρέθηκε να προηγείται 2-0 με γκολ του Κι στο 38’ και του Μακ Κουρτ στο 65’, κατάφερε να… χύσει την καρδάρα με το γάλα και να δεχτεί δύο γκολ μέσα σε 13 λεπτά από τους Φόραν (70’) και Μούνρο (83’).

Πλέον αν η Ρέιντζερς επικρατήσει αύριο της Νταντί Γ. , θα αποσπαστεί πέντε πόντους από την αιώνια αντίπαλό της.

Η Ινβερνές συνέχισε την εκπληκτική της πορεία στο πρωτάθλημα, διευρύνοντας ακόμα περισσότερο το εκτός έδρας σερί της (έχει να χάσει στο πρωτάθλημα εκτός έδρας από τις 16/5/2009 από την Κιλμάρνοκ).