Τένις

Και πάλι αντίπαλοι Φέντερερ-Ναδάλ

Είναι οι δύο κορυφαίοι σύγχρονοι τενίστες και δεν θα μπορούσαν να μην κοντραριστούν για έναν ακόμη τίτλο. Ο Ρότζερ Φέντερερ επικράτησε εύκολα με 2-0 σετ του Νόβακ Τζόκοβιτς και την Κυριακή θα αναμετρηθεί στην «O2 Arena» του Λονδίνου με τον Ράφα Ναδάλ στον τελικό του ATP World Tour, του τουρνουά με το οποίο ολοκληρώνεται η σεζόν στο τένις.

Ο Ελβετός τενίστας, νούμερο δύο στην παγκόσμια κατάταξη, πήρε το πρώτο σετ με 6-1 απέναντι στον Σέρβο αντίπαλό του (Νο 3), ενώ παρότι έχασε τα τρία πρώτα γκέιμ επικράτησε με 6-4 στο δεύτερο κατακτώντας τη νίκη σε 79 λεπτά. Έτσι θα αναμετρηθεί με τον Ναδάλ (Νο 1), ο οποίος νωρίτερα απέκλεισε με 2-1 σετ τον-γηπεδούχο-Άντι Μάρεϊ.