Άρης – Αστ. Τρίπολης 1-0 (Τελικό)

Στο «Κλ. Βικελίδης» ο Άρης μετά την υπέροχη εμφάνιση και νίκη κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης, επιστρέφει στην ελληνική πραγματικότητα και υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το www.sport-fm.gr.

94' Λήξη του ματς

93' Δοκάρι για τον Αστέρα Τρίπολης με εκπληκτικό δοκάρι του Φυτανίδη.

85' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Φυτανίδης με γυριστό σουτ προσπάθησε να απειλήσει, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

82' Αλλαγή για τον Άρη. Τη θέση του Μενδρινού παίρνει ο Κασναφέρης.

80' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Την θέση του Λαδάκη παίρνει ο Μπακασέτας.

77' Ωραία ατομική ενέργεια του Αράς αλλά το σουτ του θα περάσει πάνω από τα δοκάρια του Σηφάκη.

72' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό του Άρη.

71' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσέζαρεκ αφήνει τη θέση του στον Φατί.

60' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κρις αφήνει τη θέση του στον Φορτούνη.

58' Κίτρινη κάρτα για τον Ουντότζι του Αστέρα.

57' Αλλαγή για τον Αστέρα.Ο Ροτζέριο έδωσε τη θέση του στον Ρίος.

55' Γκολ για τον Άρη. Ο Νέτο με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

46' Έναρξη δευτέρου μέρους χωρίς κάποια αλλαγή για τις δύο ομάδες.

45'+5' Λήξη του πρώτου μέρους

45'+3' Ο Αστέρας διαμαρτύρεται για πέναλτι, όμως ο Λαζαρίδης φαίνεται να απομακρύνει με τον ώμο.

45' Σουτ του Ουντότζι από την περιοχή μπλοκάρει ο Σηφάκης.

40' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Βανγκέλι έκανε την παράλληλη μπαλιά αλλά ο Τσέζαρεκ δεν πρόλαβε να την στείλει στα δίχτυα.

35' Λείπει μέχρι στιγμής η μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι. Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και ο Αστέρας προσπαθεί να «χτυπήσει» στην κόντρα.

25' Κίτρινη κάρτα για τον Κουλουχέρη του Άρη.

23' Κίτρινη κάρτα για τον Αράς του Αστέρα Τρίπολης.

10' Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ροτζέριο εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο Σηφάκης έδιωξε σε κόρνερ.

1' Έναρξη της αναμέτρησης με τον Άρη στη σέντρα.

Άρης (Έκτορ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Κουλουχέρης, Τόχα, Τσέζαρεκ (71' Φατί), Ρουίζ, Μενδρινός (82' Κασναφέρης), Χαβίτο, Λαζαρίδης, Βανγκέλι, Πρίττας

Στον πάγκο οι: Βελλίδης, Κατίδης, Πορτίγια, Αραβίδης, Οικονομόπουλος

Αστ. Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος): Ντεγκρά, Φυτανιδης, Ουριμπάρι, Ορόθκο, Πουλίδο, Μπαστία, Λαδάκης (80' Μπακασέτας), Ουντότζι, Αράς, Κρις (60' Φορτούνης), Ροτζέριο (56' Ρίος)

Στον πάγκο οι: Αναστασόπουλος, Τσαμπούρης, Φρανκού, Κερ

Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)
Βοηθοί: Σωτηρόπουλος (Αχαϊας), Γουργιώτης (Φθιώτιδας)
Γήπεδο: «Κλ. Βικελίδης»

• Με οδηγό το περσινό αντίστοιχο παιχνίδι ταξιδεύουν οι Αρκάδες στην Θεσσαλονίκη. Ο Ουντότζι με μια κεφαλιά είχε χαρίσει τη νίκη στον Αστέρα.

• Ο ενθουσιασμός είναι διάχυτος στις τάξεις του Άρη. Η νίκη στη Μαδρίτη δίνει χαρακτήρα φιέστας στην σημερινή αναμέτρηση.

• Οι Καρέρα και Μπαρτολίνι είναι εκτός αποστολής. Ο πρώτος είναι τραυματίας και ο δεύτερος ανέτοιμος. Παράλληλα εκτός είναι και ο Ρομπέρτο, ο οποίος δεν υπολογίζεται.

• Για τον Άρη λείπουν οι Οριόλ και Ρονάλντο, οι οποίοι είναι τραυματίες, όπως και ο Τσεσνάουσκις. Εκτός είναι και οι τιμωρημένοι Ναφτί και Μίσελ, όπως και ο Κάλβο, ο οποίος δεν υπολογίζεται.

• Κόντρα στην παλιά τους ομάδα θα αγωνιστούν οι Λαζαρίδης και Τσέζαρεκ.