Ισπανία

Τo… βούλιαξε με 10!

Τι κι αν έπαιζε με 10 παίκτες από το 41' λόγω της αποβολής του Ντιάζ με απευθείας κόκκινη κάρτα -έκανε «δολοφονικό» τάκλιν από πίσω στον Νιλμάρ… Η Χετάφε άντεξε στην πίεση της Βιγιαρεάλ στο δεύτερο ημίχρονο και με μία ψυχωμένη εμφάνιση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και ένα γκολ του Αλμπίν ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90'… βούλιαξε τo «κίτρινo υποβρύχιo» (1-0)! Με 9 τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο σκόρερ του ματς, στο 90'+1'.

Τι κι αν έπαιζε με 10 παίκτες από το 41' λόγω της αποβολής του Ντιάζ με απευθείας κόκκινη κάρτα -έκανε «δολοφονικό» τάκλιν από πίσω στον Νιλμάρ…

Η Χετάφε άντεξε στην πίεση της Βιγιαρεάλ στο δεύτερο ημίχρονο και με μία ψυχωμένη εμφάνιση στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και ένα γκολ του Αλμπίν ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 90'… βούλιαξε τo «κίτρινo υποβρύχιo» (1-0)!

Με 9 τελείωσαν το ματς οι γηπεδούχοι, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο σκόρερ του ματς, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.