Βόλεϊ

Στο... ρελαντί την Κηφισιά ο Ολυμπιακός

Άνετη νίκη με 3-0 σετ επί της Κηφισιάς πήρε ο Ολυμπιακός πριν το μεγάλο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στη Volleyleague Ανδρών.

Νίκη στο ρελαντί επί της Κηφισιάς πήρε ο Ολυμπιακός με 3-0 σετ, στην ένατη αγωνιστική της Volleyleague Ανδρών.

Οι «ερυθρόλευκοι» διατήρησαν το αήττητο σερί τους, κάνοντας το «8Χ8» και ξέφυγε -με ματς περισσότερο- στο +4 από τον ΠΑΟΚ, τον οποίο θα αντιμετωπίσει την επόμενη αγωνιστική στο μεγάλο ντέρμπι της κατηγορίας.

Κορυφαίος για το σύνολο του Μουνιόθ ήταν ο Ζουπάνι με 15 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Χαντ με 10.

Μέχρι τα μέσα του σετ άντεξε η Κηφισιά στην εναρκτήρια περίοδο, με τον Ολυμπιακό, από κει και πέρα, να αυξάνει σταδιακά τη διαφορά και να κάνει το 1-0 με 25-19.

Δυνατά μπήκε στο δεύτερο σετ ο Ολυμπιακός, με την Κηφισιά να εκμηδενίζει τη διαφορά στο 12-12. Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν ξανά τα ηνία και παρά τη μαχητικότητα του συλλόγου των βορείων προαστίων έκαναν το 2-0 με 25-22.

Πιο εύκολα από τα δύο προηγούμενα πήρε το τρίτο σετ ο Ολυμπιακός, που ξέφυγε γρήγορα στο +7 (14-7) και έχασε το σετ με 25-16.

Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μουλά Λεμονιά.