Γενικά

Την έσωσε ο Γκουντγουίλι

Το πρώτο μέρος της 21ης αγωνιστικής στην Σκωτία ολοκληρώθηκε με δυο παιχνίδια που δεν προσέφεραν μεγάλες συγκινήσεις. Αμπερντίν- Νταντί Γιουν. 1-1 και Χάμιλτον- Μάδεργουελ 0-0.Με τον Γκουντγουίλι να σκοράρει στο 90ο λεπτό το τρίτο γκολ σε δυο αγώνες η Νταντί Γιουν. έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Αμπερντίν.

Το πρώτο μέρος της 21ης αγωνιστικής στην Σκωτία ολοκληρώθηκε με δυο παιχνίδια που δεν προσέφεραν μεγάλες συγκινήσεις. Αμπερντίν- Νταντί Γιουν. 1-1 και Χάμιλτον- Μάδεργουελ 0-0.

Με τον Γκουντγουίλι να σκοράρει στο 90ο λεπτό το τρίτο γκολ σε δυο αγώνες η Νταντί Γιουν. έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Αμπερντίν.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 35΄με τον Μαγκουάιρ όμως δεν κατάφεραν να φτάσουν στην τρίτη σερί νίκη τους.
Η ουραγός Χάμιλτον κόλλησε στο 0-0 με την Μάδεργουελ και πλέον τα περιθώρια για απώλειες στενεύουν.