Γ' Εθνική

Κερδισμένος ο Φωκικός

Με το αριστερό μπήκε η νέα χρονιά για τους πρωτοπόρους του 2ου ομίλου της Football League 2. Ήττα για την Καλλονή στην έδρα του ουραγού Ναυπακτιακού Αστέρα 1-0. Κερδισμένος ο Φωκικός που παρά την ισοπαλία με την Κοζάνη 1-1 πάτησε κορυφή. Έχασε έδαφος η Αναγέννηση Επανομής που έμεινε στο 1-1 με την Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται η μάχη της κορυφής στον 2ο όμιλο της Football League 2. Η Καλλονή δεν τα κατάφερε στη Ναύπακτο και γνώρισε την ήττα από τον Ναυπακτιακό Αστέρα με γκολ του Μαχαιρούδη τέσσερα λεπτά πριν ολοκληρωθεί η αναμέτρηση.

Την γκέλα της ομάδας του Μιχάλη Κασάπη εκμεταλλεύτηκε ο Φωκικός, ο οποίος μπορεί να έμεινε στο 1-1 με την Κοζάνη αλλά πλέον ισοβαθμεί με την ομάδα της Μυτιλήνης. Σε απόσταση 2 βαθμών η Αναγέννηση Επανομής που προηγήθηκε με το γκολ του Ευθυμιάδη όμως τρία λεπτά αργότερα η Αναγέννηση Γιαννιτσών ισοφάρισε με τον Σουλίδη.