Super League 2

Νέο δώρο του Απόλλωνα σε ΠΑΣ Γιάννινα, «τεσσάρα» για Παναχαϊκή

Ο Απόλλων Σμύρνης «κόλλησε» στη Ριζούπολη κόντρα στα Χανιά (0-0) και δίνει την ευκαιρία στον ΠΑΣ Γιάννινα να ξεφύγει περισσότερο στη βαθμολογία. «Τεσσάρα» για Παναχαϊκή, εύκολα ο Απολλων Λάρισας.

Συνεχίζει να κάνει... δώρα στον ΠΑΣ Γιάννινα ο Απόλλων Σμύρνης!

Η Ελαφρά Ταξιαρχία «γκέλαρε» στη Ριζούπολη κόντρα στα Χανιά (0-0) και πλέον οι Ηπειρώτες έχουν την ευκαιρία εφόσον επικρατήσουν αύριο του Λεβαδειακού, να αυξήσουν τη διαφορά στους 9 βαθμούς.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ που προερχόταν από το εκτός έδρας τρίποντο επί του Εργοτέλη, δεν κατάφερε να λυγίσει τα Χανιά παρότι είχε ένα καλό πρώτο ημίχρονο και αρκετές φάσεις για να σκοράρει. Μάλιστα, οι Κρητικοί «αναγκάστηκαν» να αγωνιστούν και με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο δεκάλεπτο λόγω αποβολής του Σωτηράκου αλλά κατάφεραν να μείνουν «όρθιοι» και να κρατήσουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Εύκολη νίκη για την Παναχαϊκή που έκανε... φύλλο και φτερό την Κέρκυρα (4-0). Ο Μυτίδης στο 22΄άνοιξε το σκορ για τους Πατρινούς, οι οποίοι διπλασίασαν τα τέρματά τους τρία λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου μέρους με τον Σιατραβάνη. Ο Μωραΐτης με τη συμπλήρωση μιας ώρας έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του, ενώ ο Σιατραβάνης στο 63ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.