Τένις

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε ο Τσιτσιπάς!

Ούτε που... ίδρωσε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, με τον Έλληνα πρωταθλητή να «καθαρίζει» σε 68 λεπτά τον Νταμίρ Τζουμούρ (2-0 σετ) και να παίρνε το «εισιτήριο» για τον 3ο γύρο του Miami Open.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε άνετα 2-0 σετ (6-1, 6-4) τον Νταμίρ Τζουμούρ στην πρεμιέρα του στο Miami Open και προκρίθηκε στον 3ο γύρο της διοργάνωσης, όπου θα αντιμετωπίσει Νισικόρι ή Μπέντενε, ενώ αργότερα -και αν περάσει- διασταυρώνεται με τον Άλεξ Ντε Μινόρ στους «16».

Το Νο. 5 του κόσμου και Νο. 2 του ταμπλό, επικράτησε σε 68 λεπτά(!) του Βόσνιου (Νο. 126) και θα παίξει για 2η φορά στον 3ο γύρο, αφού το 2018 είχε φτάσει έως τους «16».

Αυτή είναι η 2η νίκη του Έλληνα πρωταθλητή σε 5 αγώνες απέναντι στον Τζουμούρ.

Ο Τσιτσιπάς ήταν εξαιρετικός στην πρεμιέρα του στο πρώτο Masters της σεζόν, σέρβιρε τέλεια και δεν έδωσε ούτε μία ευκαιρία για break στον αντίπαλό του.

Από τη βασική γραμμή, δε, κέρδισε τη συντριπτική πλειονότητα των πόντων όπου είχε τον έλεγχο στα ράλι.