Κύπελλο Ελλάδας

Καρτάλης: «Μπορούσαμε και δεύτερο γκολ, ανατριχιάσαμε με τον κόσμο μας»

Ικανοποιημένος από το 1-1 του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ολυμπιακό παρουσιάστηκε ο Καρτάλης.

Την πεποίθησή του ότι η ομάδα του ήταν πολύ καλή απέναντι στην καλύτερη ομάδα της Ελλάδας εξέφρασε μετά το 1-1 του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ολυμπιακό ο Αλέξανδρος Καρτάλης.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Παίξαμε πολύ καλά, είχαμε αρκετές ευκαιρίες με την καλύτερη ομάδα της Ελλάδας. Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες ακόμη και για δεύτερο γκολ. Δεν σκοράραμε, αλλά πήραμε καλό αποτέλεσμα, συγχαρητήρια στην ομάδα μου για την προσπάθεια.

Στη ρεβάνς πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι, να δουλέψουμε πάρα πολύ τακτικά.

Ήμουν κουρασμένος στο τέλος, αλλά μπορώ να τρέξω παραπάνω. Θα μπορούσα να τρέξω και 120 λεπτά σήμερα. Ειδικά με αυτό που έκαναν οι φίλαθλοι πριν το παιχνίδι ανατριχιάσαμε».