Τένις

Ψυχωμένη Παπαμιχαήλ έκανε το 1-0 για την Ελλάδα στο United Cup

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Ελλάδα στο United Cup, με την Δέσποινα Παπαμιχαήλ να παίρνει τη νίκη (2-1 σετ) κόντρα στην Ισαμπέλα Σινίκοβα, για το 1-0 απέναντι στη Βουλγαρία!

Σπουδαία νίκη με 2-1 σετ (3-6, 6-4, 6-1) με ανατροπή σε 2 ώρες και 19 λεπτά πέτυχε η Δέσποινα Παπαμιχαήλ κόντρα στην Ισαμπέλα Σινίκοβα, κάνοντας ιδανικό ποδαρικό για την Ελλάδα στο United Cup, αφού έδωσε προβάδισμα με 1-0 απέναντι στη Βουλγαρία!

Έτσι, τόσο το παιχνίδι του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, όσο και αυτό της Μαρίας Σάκκαρη με την Βικτόρια Τόμοβα που ακολουθούν, θα είναι καθοριστικά και πολύ πιθανόν να δώσουν πρόκριση στη «γαλανόλευκη».

«Όλα ήταν καλά για μας. Το ομαδικό πνεύμα είναι πολύ δυνατό εδώ. Είναι τιμή να είμαστε στην ίδια ομάδα με Στέφανο και Μαρία να εκπροσωπούμε τη χώρα μας», είπε μεταξύ άλλων στο τέλος του αγώνα η Παπαμιχαήλ.