Super League 2

Νέα απώλεια για Καλαμάτα, κόλλησε κόντρα και στην ΑΕΚ Β’

ΑΕΚ Β’ και Καλαμάτα έμειναν στο 0-0, με τις δύο ομάδες να παραμένουν για πέμπτο σερί αγώνα χωρίς νίκη και η «Μαύρη Θύελλα» να μένει μακριά από τις πρώτες θέσεις.

ΑΕΚ Β’ και Καλαμάτα έμειναν στο 0-0 στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Super League 2.

Ένα αποτέλεσμα που δεν ευνόησε καμία από τις δύο ομάδες, αφού αμφότερες παρέμειναν για πέμπτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, ενώ η «Μαύρη Θύελλα» συνεχίζει να βρίσκεται μακριά από τις πρώτες θέσεις και τα όνειρα ανόδου που έκανε στο ξεκίνημα της σεζόν… σβήνουν.

Κακό παιχνίδι καθ’ όλη τη διάρκειά του, με λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Ο δυνατός αέρας στα Σπάτα δυσκόλευε σημαντικά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών τόσο της ΑΕΚ Β’ όσο και της Καλαμάτας και το 0-0 του ημιχρόνου ήρθε τελείως φυσιολογικά, με τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο να προχωρά στο 29’ σε αναγκαστική αλλαγή ρίχνοντας στο ματς τον Δημητρίου στη θέση του τραυματία Ρουκουνάκη.

Ελαφρώς καλύτερο το δεύτερο μέρος, με τον ρυθμό να ανοίγει και οι δύο ομάδες να έχουν τις στιγμές τους για τη νίκη. Η μεγαλύτερη φάση για την Καλαμάτα και ως εκείνη την ώρα στον αγώνα ήρθε στο 76ο λεπτό, με τον Χατζηεμμανουήλ να μην κάνει καλή έξοδο και να στρώνει ουσιαστικά στον Μοζέρ που έπιασε το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή που κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Και δέκα λεπτά αργότερα, ήταν η σειρά της ΑΕΚ Β’ να φτάσει κοντά στο γκολ αλλά το δυνατό σουτ του Τζούντα Γκαρσία μέσα από το «κουτί», το έβγαλε εντυπωσιακά ο Ταΐρης.

Κάπως έτσι το 0-0 παρέμεινε ως το φινάλε, με την ΑΕΚ Β’ να ανεβαίνει στους 12 βαθμούς, ενώ η Καλαμάτα έχει πλέον 20.