Βόλεϊ

Ο Ολυμπιακός «καθάρισε» σε 51 λεπτά τον ΖΑΟΝ

Ο Ολυμπιακός έδειξε τη δύναμή του στον ΖΑΟΝ, επικρατώντας 3-0 σετ και δεχόμενος μόλις 23 πόντους και στα τρία σετ, που είχαν διάρκεια μόλις 51 λεπτά.

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε το ματς με τον ΖΑΟΝ ο Ολυμπιακός, για την 20ή αγωνιστική της Volley League γυναικών.

Οι «ερυθρόλευκες» δέχτηκαν μόλις 23 πόντους και τελείωσαν το παιχνίδι σε 51 λεπτά, επιστρέφοντας δυναμικά στα τρίποντα μετά τη νίκη στο τάι μπρέικ επί του ΠΑΟΚ και την ήττα (επίσης στο τάι μπρέικ) από τον Άρη.

Με τους τρεις βαθμούς, ο Ολυμπιακός έφτασε τους 46 και ισοβαθμεί (έχοντας ματς παραπάνω) με τον Παναθηναϊκό στην τρίτη θέση, ενώ ο ΖΑΟΝ είναι ουραγός χωρίς βαθμό.